Donanim 06 EYLÜL 2012 / 10:51

Yandex.Disk bedava 20GB depolama alanı veriyor

Yandex mobil depolama alanını hayata geçirdi

Yandex, iPhone ve Android tabanlı cihazlar için geliştirdiği Yandex.Disk mobil uygulamasıyla kullanıcılarına her formattaki dosyayı, belgeyi, fotoğraflarını, filmlerini ve müzik parçalarını servise yükleyip saklama imkanı veriyor. Ücretsiz bir veri depolama servisi olan Yandex.Disk'le birlikte kullanıcılar akladıkları belgelere, videolara veya fotoğraflara istedikleri her an erişebilme imkanına sahip olacaklar.

Masaüstü uygulamasının tüm özelliklerini taşıyan mobil uygulama, kullanıcıların dosyalarını servise yükleyebilmelerine, onları görüntüleyebilmesine ve bağlantıları aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilmelerine olanak veriyor. Örneğin, kullanıcılar USB bellek kullanmadan bir belgeyi hızlıca paylaşabilecekleri gibi çektikleri fotoğrafları telefonlarının hafızasını doldurmadan, çevrimiçi olarak saklayabilecekler. Yüklenen her dosya, disk kurulu cihazlar arasında senkronize edildiğinden, bütün cihazlarda görüntülenebiliyor.

Toplam 20 GB ücretsiz depolama alanı

Bunun yanı sıra arkadaşlarını uygulamayı kullanmaya davet eden her kullanıcı 10 GB olan depolama kapasitelerine ek olarak 10 GB daha depolama alanını ücretsiz olarak alabiliyor. Disk kullanıcıları, istedikleri sayıda arkadaşlarına davetiye gönderebiliyor ve kabul edilen davetiye başına 500 MB ek depolama alanı kazanıyor. Davetiyeler, sosyal medya hesapları veya e-posta yoluyla gönderilebiliyor. Ayrıca, davetiye üzerine Yandex.Disk uygulamasını bilgisayarına kuran her yeni kullanıcı da 1 GB ek depolama alanı kazanıyor.

iPhone için Yandex.Disk uygulaması iTunes'tan, Android tabanlı cihazlar için ise Google Play'den ücretsiz olarak indirilebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun