Donanim 21 TEMMUZ 2010 / 06:05

Yalın ADSL’in fiyatı da yalın olmalı

TELKODER, yalın ADSL hizmetinin artık başlaması gerektiğini belirtiyor.

TELKODER, yalın ADSL hizmetinin artık başlaması gerektiğini belirtiyor.


Günümüzde internet hizmeti almak isteyen vatandaşların kullanmasalar bile sabit telefon abonesi olmak zorunda kaldığını belirten TELKODER, “telefonsuz internet” (Yalın ADSL) hizmetinin gerekliliğini dile getiriyor. Yetkilileri bu konuda göreve çağıran TELKODER, hem tüketici hakları hem de internet kullanımının yaygınlaştırılması açısından son derece önemli bir adım olarak nitelediği “telefonsuz internet”in fiyatlarının da sade olması gerektiğine dikkat çekiyor.

Yalın ADSL ile 17 TL tasarruf etmek mümkün

Sade bir hesapla tüketicilerin internet için bugün vergiler dahil toplam 52 TL ödediğine dikkat çeken TELKODER, “telefonsuz internet” bedelinin yine vergiler dahil en çok 35 TL’ye düşmesi gerektiğini belirtiyor. Dolayısıyla, tüketiciler ayda en az 17 TL tasarruf edebilecekler ve bu durumun internet kullanıcı sayısını büyük ölçüde artırması bekleniyor.

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, konu hakkında şunları söylüyor: "Geçen yıl 9 TL olan bu sabit ücret, bugün 18 TL seviyesinde. Yani internet bağlantısı isteyenler, ADSL paket ücretinin yanında bugün için ayrıca 18 TL ödemek zorundalar. Haliyle tüketicilerin, kullanmayacaklarsa bile, telefon hattı için de para vermeleri gerekiyor. Tabii ki bu da pazarın büyümesinin önünde önemli bir engel teşkil ediyor. "

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun