Donanim 11 KASIM 2010 / 08:39

Yakında telefonlar idrar tahlili de yapacak

Akıllı telefonunuzdaki uygulamaları sayesinde belki bir gün doktora gitmek zorunda kalmayacaksınız.

Akıllı telefonunuzdaki uygulamaları sayesinde belki bir gün doktora gitmek zorunda kalmayacaksınız.


Hepimizin cep telefonu var, ancak kimilerimiz telefon kullanımında daha akıllı olanları tercih ediyor. Akıllı telefonları diğer standart telefonlardan ayıran en önemli özelliği ise hayatımızı giderek kolaylaştıran çeşitli uygulamalar.

Şimdilerde ise bu uygulama çeşitliliğine bir yenisi eklenmek üzere. Araştırmacılar idrar tahlilinizi yapacak yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. Bu yeni teknolojiyle akıllı telefonunuzun kullanacağı ek donanıma idrar örneğinizi vererek sonuçları almanız mümkün olacak.

Bu uygulama sıkıntınızın ne olup bittiğini tam anlamıyla çözemeyecek olsa da, kendi kendinize bir ön tanı koymanızı sağlayacak nitelikte. İdrar örneğinizi vermek için akıllı telefonunuza bağlayacağınız USB büyüklüğündeki cihazın fiyatı ise 1 dolar civarında olması hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun