Donanim 10 AĞUSTOS 2010 / 13:51

Xperia X10 piyasaya çıkmak için gün sayıyor

Sony Ericsson'un son akıllı telefonu da Android tabanlı olacak.

Sony Ericsson'un son akıllı telefonu da Android tabanlı olacak.


Sony Ericsson Xperia akıllı telefonlarının son modelini tanıttı. Android tabanlı cihazda 4 inç ekranı, 1GHz Snapdragon işlemcisi ve GPS özelliğiyle dikkat çekiyor.

X10'da ayrıca yüz tanıma, otomatik yakınlaşma ve LED flaşlı 8,1 megapiksel kamera bulunuyor. 8 GB dahili hafıza bulunan telefonun hafızasına 32 GB eklenbiliyor.

Akıllı telefonda Mediascape ve Timescape adı altında iki yeni kavram karşımıza çıkıyor. Sony Ericsson VP Paul Hamnett Mediascape'i açıklarken, "Müzik, fotoğraf, video ve telefon hafızasındaki içerik ile çevrimiçi taranan, aranan, dinlenilen ve paylaşılan medyanın bir yerden görülmesini sağlıyor" dedi.

Timescape için de açıklamalarda bulunan Hamnett, "İletişim uygulaması olan Timescape sosyal bildirimleri kronolojik sıraya diziyor, kullanıcıların sürekli baplantıda kalmasını kolaylaştırıyor. Facebook ve Twitter güncellemeleri fotoğraflar, e-postalar ve mesajları kolayca görülmesi ve organize edilmesine olanak tanıyor" dedi.

Sony Ericsson Xperia X10 Amerika Birleşik Devletlerinde 15 Ağustos'ta piyasada olacak. Bu arada akıllı telefonda Android işletim sisteminin hangi sürümünün yer alacağı bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun