Donanim 28 HAZİRAN 2011 / 15:44

Xerox, 'Baskı Sistemleri' kategorisinde birinciliğini sürdürdü

İnterpromedya tarafından açıklanan Türkiye’nin “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması” 2010 yılı sonuçlarına göre Xerox, “Baskı Sistemleri” kategorisindeki liderliğini korudu.Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, Türkiye’de doküman yönetimi ve ofis çözümlerini sunmaya başladığı ilk günden bugüne başarılı büyümesini sürdürüyor. 27 Haziran 2011 Pazartesi günü İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde, İnterpromedya tarafından “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın” 2010 sonuçları, düzenlenen törenle açıklandı. Değişik kategorilerde sıralamaların yapıldığı araştırmada Xerox, baskı sistemleri üretici gelirlerinde geçen senelerde olduğu gibi bu sene de, Türkiye’deki birinciliğini sürdürdü.

Xerox Türkiye, aralarında Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea gibi Telekom ve GSM sektörünün büyük şirketlerinin yer aldığı Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi arasında, 55. sırada yer aldı. Xerox, baskı sistemleri kategorisinde üretici gelirlerine göre birinci olurken, Tüketim Malzemeleri Gelirlerine göre ilk 15 şirket arasında üçüncü sırada gösterildi. Dış Kaynak Kullanım Gelirlerine göre ise ilk 15 şirket arasında sekizinci sırada yer aldı.

Bu yıl onikincisi düzenlenen İnterpromedya “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2010 Araştırması’nda, şirketler toplam 4 ana bölüm altında, 48 farklı alt kategoride sıralandı. Donanım ana kategorisinin altında yer alan baskı sistemleri kategorisi yazıcı, fotokopi makinesi ve çok fonksiyonlu baskı sistemlerini içeriyor. Araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’de Bilişim Pazarı’nın 2010 yılı sonunda büyüklüğü 28,6 milyar dolar oldu.

Dünyanın 160 ülkesinde faaliyet gösteren Xerox, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biridir. Xerox, 2010 yılında dünyanın en büyük dış kaynak hizmeti sunan firmalarından ACS’yi satın alarak, 130.000 çalışan ve 22 milyar dolar ciroya ulaştı. Dünyanın en büyük şirketlerinin büyüklüklerine göre sıralandığı Fortune 500 listesinde, kendi alanında ilk sıralarda yer alan Xerox’un ayrıca 60.000 in üzerinde patenti bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun