Donanim 17 EYLÜL 2008 / 13:42

World of Warcraft genişlemeye devam ediyor

World of Warcraft genişletme pakedi Wrath of the Lich King'ın kesin çıkış tarihi belli oldu.

World of Warcraft genişletme pakedi Wrath of the Lich King'ın kesin çıkış tarihi belli oldu.


Blizzard Entertainment'ın aboneliğe dayalı devasa çevrimiçi rol yapma oyununun (MMORPG) ikinci genişleme paketi olan World of Warcraft: Wrath of the Lich King'in çıkış tarihi belli oldu. WoW fanatikleri tarafından merakla beklenen eklenti paketi, 13 Kasım'da aralarında Türkiye'nin de olduğu bazı ülkelerde piyasada olacak.


Eklenti paketi Kuzey Amerika, Avrupa, Meksika, Arjantin, Şili ve Rusya’nın yanı sıra Türkiye'de de 13 Kasım'da satışa sunulacak. Oyun Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Malezya ve Tayland’da ise 14 Kasım’da mağazalarda olacak. Genişleme paketi Kore, Tayvan, Hong Kong ve Makao’da 18 Kasım’da satışa sunulacak. Wrath of the Lich King’in Çin’de çıkış tarihi ise daha sonra açıklanacak.


“Wrath of the Lich King’i piyasaya sürüp World of Warcraft oyuncularına nihayet Arthas ve minyonlarıyla kapışma şansı vermeye can atıyoruz,” diyor Blizzard Entertainment CEO’su ve kurucu ortaklarından Mike Morhaime. “O zamana kadar, genişleme paketinin içeriğini geliştirmeye ve test etmeye devam ederek oyuncularımıza kusursuz ve eğlenceli bir deneyim sağlayacağımızdan emin olmak istiyoruz.”


World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Windows XP/Windows Vista ve Macintosh için iki farklı pakette, DVD-ROM şeklinde piyasada olacak. Blizzard Entertainment Türkiye Temsilicisi Aral İthalat'tan aldığımız bilgiye göre standart versiyon Türkiye'de 69.99 YTL önerilen perakende fiyatıyla satışa sunulacak. Özel Koleksiyon Versiyonu paketi ise piyasaya sınırlı sayıda verilecek ve fiyat etiketi 129.99 YTL olacak. Koleksiyon Versiyonu paketinin içeriğinde oyundan daha önce görülmemiş çizimler içeren 208-sayfalık bir kitap, özel oyun için hayvancığı: Frosty, bebek buz ejderi, oyunun geliştiricileriyle bir saatin üzerinde röportajlar, yönetmen yorumuyla Wrath of the Lich King giriş filmi gibi içeriklere sahip sahne arkası DVD’si, oyundan 21 şarkının yanı sıra özel bonus şarkılar da içeren resmi soundtrack CD’si, üzerinde yeni Northrend kıtasının haritası bulunan fare altlığı bulunuyor.


2004 yılının Kasım ayında piyasaya sürülmüş olan World of Warcraft dünyanın en popüler MMORPG oyunu olmuş ve 10.9 milyondan fazla aboneye ulaşmıştı. Oyunun ilk genişleme paketi olan The Burning Crusade, Kuzey Amerika ve Avrupa’da ilk 24 saat içinde 2.4 milyon kopya, ilk ay ise yaklaşık 3.5 milyon kopya satarak PC oyun satış rekorlarını kırmıştı.


www.aral.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun