Donanim 01 KASIM 2010 / 08:42

Wordpress uygulaması Nokia'da

Popüler blog platformunun ücretsiz uygulaması Nokia telefonlara taşındı.

Popüler blog platformunun ücretsiz uygulaması Nokia telefonlara taşındı.


Wordpress akıllı telefon kullanıcılarının blog erişimlerini kolaylaştırmak için uygulamalar geliştiriyor. Popüler blog platformu son dönemde zamanı ve enerjisini mobil uygulamalar için harcıyor.

Android ve Blackberry uygulamalarının duyurulmasından kısa süre sonra Nokia, telefonlar için açık kodlu Wordpress uygulamasının piyasaya çıktığı duyuruldu.

Yapılan açıklamada, uygulamanın henüz beta olduğu, Nokia'nın Symbian'dan vazgeçmek üzere olmasına rağmen S60 ve Maemo platformlarını desteklediği belirtildi. Şu anda Wordpress'in iPhone, Blackberry, Android ve Nokia uygulaması bedava kullanıcılara sunuluyor. Nokia için geliştirilen uygulamanın N8, C6, C7 gibi modellerde çalışmayacağını belirtelim. Ancak N97 Mini ve X6'da mobil uygulama kullanılabilecek.

Uygulamayı indirmek ve detayları öğrenmek için http://dev.nokia.wordpress.org/ adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun