Donanim 29 NİSAN 2009 / 10:38

Windows Live kullanıcılarını havalara uçuran haber

Windows Live kullanıcıları artık 20 farklı site üzerinden profillerini ve içerik güncellemelerini birbirleriyle paylaşabilecek.

Windows Live kullanıcıları artık 20 farklı site üzerinden profillerini ve içerik güncellemelerini birbirleriyle paylaşabilecek.FaceBook, Digg ve Last. FM gibi dünyanın ünlü sanal topluluk ve içerik siteleriyle anlaşan Microsoft, Windows Live'ı sanal dünyanın buluşma noktası yaptı.


Kullanıcılar şimdi Windows Live üzerinde kendi aralarında diğer sitelerdeki profillerini ve içerik güncellemelerini paylaşabiliyorlar. Windows Live'a merkezi bir konum kazandıran bu gelişmeyle birlikte kullanıcılar artık Facebook, Linkedin, Hi5 ve Tagged gibi sitelerdeki arkadaşlarını Windows Live'a davet edebildikleri gibi, bu ortamda profiller, ilgili içerikler ve bilgiler de üyeler arasında güvenli bir şekilde paylaşılabiliyor.


Bu arada yerel topluluk siteleriyle de yakın çalışan Microsoft çeşitli ülkelerde yerel olarak hizmet veren popüler İnternet topluluklarına bağlantılar sağlıyor. Türkiye'deki kullanıcılar da MySpace'deki bilgilerini Windows Live üzerinden güncelleyebiliyorlar.


Bireyler Windows Live servisleriyle blog, fotoğraf, çizim, video vb. içeriklerini sanal ortamda diğer insanlarla paylaşabiliyor, ilgileri doğrultusunda başka kişilerle tanışabiliyor ve benzer konulara ilgi duyan topluluklara katılarak deneyimlerini zenginleştirebiliyorlar.