Donanim 16 EKİM 2012 / 15:12

Wi-Fi webcam ile gezinerek sohbet geliyor

Video profesyonelleri, blogger’lar ve amatörler için geliştirilen yeni webcam; canlı video akışı, iki farklı açıdan video çekebilme veya Mac bilgisayarınızdan görüntülü sohbet edebilme özellikleri sunuyor.Kablosuz bir kamera ile evin hemen her yerinde görüntülü konuşma yapabilmek gerçekten iyi olabilir. Zira konuşmalar duyulduğu sürece bir yemek tarifi anlatmak kablosuz bir webcam ile çok daha kolay olacaktır.

Mac’lerden profesyonel görünümlü videolar oluşturmaya olanak tanıyan Logitech Broadcaster Wi-Fi Webcam ile Ustream’e doğrudan canlı video akışı yapılabilirken, iPad, iPhone veya Mac’leri videoları görüntülemek ve kontrol etmek için kullanmak mümkün. Logitech Broadcaster aynı zamanda Mac’inizin dahili kamerasının ötesinde içerik yakalayarak bütünleyici bir perspektif katarken, ikinci bir video kamera işlevi de sağlıyor.

Logitech Broadcaster Wi-Fi Webcam’in profesyonel kayıt ve video akışına olanak tanıdığını belirten Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız, “Logitech Broadcaster, mevcut Mac OS ve iOS video kurulumlarından daha dinamik canlı video akışı, kaydı ve video sohbeti yapmanızı sağlar. Dahili web kameranızın ulaşamadığı yerlere ulaşır, tek bir tuş ile dahili web kameranızla kablosuz kamerayı  kolayca değiştirebilir, arkadaşlarınızla standart görünümde veya odada hareket halindeyken sohbet edebiliriniz” açıklamasında bulundu.

Cihaz, popüler Mac video uygulamaları ile de uyumlu. QuickTime veya Photo Booth ile video kaydedebilirken, iMovie veya Final Cut Pro ile videoları düzenleyip, görüntülemek mümkün. Ayrıca FaceTime, iChat veya Skype ile görüntülü sohbet yapılabiliyor.

Ürünün tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatının 199 avro olması bekleniyor.