Donanim 24 HAZİRAN 2009 / 08:51

Wi-Fi Alliance'ın OpenSEA 802.1X kabulü geldi

OpenSEA Alliance, 802.1X başvurusunun Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA) testlerine kabul edildiğini açıkladı.

OpenSEA Alliance, 802.1X başvurusunun Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA) testlerine kabul edildiğini açıkladı.


Kabul, kablosuz ağ açık güvenlik standartlarının gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca OpenSEA'nın açık kaynak 802.1X başvurusunun dağıtımını ve gelişimini destekleme hedefine güç katıyor.


Bu sayede, WPA testleri iki açık kanyak ve iki ticari başvuruyu kapsayacak. Yeni test bileşenleri ile Wi-Fi Alliance, birçok nihai kullanıcı tarafından kullanılan açık kaynak yazılımına geçmiş olacak. 802.1X LAN'larda belgeleme sağlayan bir IEEE standartı. Çoğunlukla, 802.11 kablosuz güvenlikte kullanılıyor. Kablolu Ethernet alanlarında kullanım oranı da her geçen gün artıyor. 2007 yılında kurulan OpenSEA Alliance, alanında lider ağ ve güvenlik teknolojileri şirketlerinin katılımına sahip. Bu şirketler içinde Symantec Corporation, TippingPoint, Trapeze Networks de yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun