Donanim 04 NİSAN 2012 / 10:35

Western Digital'dan yaratıcı profesyonellere yeni yardımcı geliyor

Western Digital, Mac kullanıcılarına yönelik ilk 2 TB kapasiteli taşınabilir sabit sürücü My Passport Studio'yu Mac kullanıcılarına duyurdu.Mac sabit disklerin hızlı ve kolay otomatik yedeklenmesi için Apple Time Machine uyumluluğu ile birlikte, Mac kullanıcılarının gittikleri her yerde bir sabit sürücüyü hemen hemen tüm dijital içeriklerini korumak ve transfer etmek için kullanmalarını mümkün kılıyor.

Yeni My Passport Studio taşınabilir sürücü, MacBook Pro veya MacBook Air ile bütünlük sağlayan metal tasarımını muhafaza ederek Mac kullanıcılarının beklediği görsel estetiği sunuyor. Depolama kapasitesini 2 TB’a yükselten sürücü yaklaşık 400bin fotoğraf, 240 saat video veya 500bin şarkı için yeterli alan sunuyor.

Çift FireWire port ile hızlı aktarım

USB 2.0 arabiriminin yanı sıra, My Passport Studio’nun çift yüksek performans FireWire 800 portu, fotoğrafçı, kameraman, grafik sanatçıları gibi aktif ve mobil yaratıcı profesyonellerin, içeriklerine nerede ve ne zaman olursa olsun ulaşabilmelerini sağlayan hız, kapasite ve esnekliği sunuyor.

Çift FireWire port kullanıcılar için çok yüksek hızlı yükleme ve transfer hızı sağlarken, kullanıcıların papatya zinciri adı verilen konfigürasyonla birden fazla sürücüyü birbirine bağlamasına veya HD video kameralar gibi diğer çevre birimleri eklemesine imkan sağlıyor.

Konuyla ilgili konuşan Kıdemli Direktör ve WD’nin Tüketici Depolama Ürün Grubu Genel Müdürü Jody Bradshaw, fotoğrafçılar ve videocular gibi büyük içerik dosyaları oluşturanların içeriklerini artık nereye giderlerse gitsinler yanlarında taşıyabilecekleri gibi, ek depolama alanının biteceği korkusu olmaksızın, ürettikleri her şeyin bir yedek kopyasını oluşturabileceklerini ifade etti.

Yakın zamanda Türkiye'de de satışa sunulacak My Passport Studio taşınabilir sabit diskleri ile ilgili detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun