Donanim 21 EYLÜL 2008 / 11:16

Web günlüklerinden fakirliğe karşı eylem

15 Ekim'de düzenlenecek olan Blog Hareket Günü, internet üstünden metin, ses ve video yayını yapanların bu günde fakirliği gündeme getirmesini amaçlıyor.

15 Ekim'de düzenlenecek olan Blog Hareket Günü, internet üstünden metin, ses ve video yayını yapanların bu günde fakirliği gündeme getirmesini amaçlıyor.


İlki 2007'de düzenlenen ve her yıl 15 Ekim'de web günlüğü yazarlarının, podcast ve videocast yayıncılarının aynı konu üzerinde yayın yaparak toplumsal bir soruna dikkat çekmeye çalıştığı Blog Action Day (Blog Hareket Günü) bu yıl ikinci kez düzenlenecek. Etkinlik için bu yıl seçilen konu ise "Fakirlik". Web günlüğü yazarları, 15 Ekim'de fakirlik üzerine bir yazı girip bu konuyu gündeme taşımaya çalışacak. Ayrıca, günlüğünün o günkü reklam gelirlerini, etkinliğin sitesinde bağlantısı bulunan fakirliği bitirmeyi amaçlayan hayır kuruluşlarına bağışlayabilecek. Etkinlikte, geçen yıl "Çevre" konusu seçilmiş, 20 bin 603 web günlüğü etkinliğe katılmıştı.

www.blogactionday.org/tr
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun