Donanim 15 HAZİRAN 2011 / 18:33

WD diskler bu kılıfla korunuyor

Western Digital’ın Nomad adlı kılıfı, My PassPort kullanıcıları için beklenmeyen darbeleri risk olmaktan çıkarıyorWD, harici depolama çözümü My Passport’u, darbe ve nem gibi etkenlerden korumak üzere tasarladığı WD Nomad adlı kılıfı tanıttı. Kılıfın en önemli özelliği 7 metre yükseklikten dahi düşse diski, dolayısıyla da içindeki verileri koruması.

‘WD Nomad Sağlam Kılıf’ın dış yüzeyi polikarbonat ve iç yüzeyi ise şok emici kauçuk ile kaplı. Kılıf, sağlamlık açısından, askeri standartlara (MIL-STD-810G) uygun. Dayanıklı mandalı ve silikon astarı, içindeki diski kirden, tozdan ve nemden uzak tutuyor.

Ürün; uzun yürüyüşçüler, seyahat eden profesyoneller, dış mekan fotoğrafçıları ile profesyonel veya kişisel olarak dijital ekipmanlarını yanında taşıyanlar için ideal bir ‘güvenlik’ çözümü sunuyor. Ürünün fonksiyonel tasarımı USB bağlantısına uygun. Yani kullanıcı disk, kılıfın içindeyken verilerine ulaşabiliyor.

Yeni WD Nomad kılıf; My Passport Essential, My Passport Essential SE, My Passport Elite, My Passport for Mac ve My Passport SE for Mac dahil olmak üzere, tüm My Passport sürücüleri ile uyumlu. Ürünün son kullanıcı fiyatı ise 25 dolar.