Donanim 01 EKİM 2012 / 09:18

WD 4 TB'lık yeni sürücülerini tanıttı

WD 4 TB'lık yeni sürücülerini tanıttı

Western Digital, 4 TB kapasiteye sahip yeni WD RE SAS ve WD RE SATA sabit sürücülerin tanıtımıyla birlikte kurumsal-seviye depolama çözümlerini genişlettiğini duyurdu. 1 TB, 2 TB, 3TB ve 4 TB kapasiteler ile nearline SAS ve 2 TB, 3 TB ve 4 TB kapasiteler ile SATA için, 3.5-inç WD RE SAS ve WD RE SATA sabit sürücüler, geleneksel iş-kritik ortamların yanı sıra, bulut ve genişleyen bilgi-işlem sistemlerinin yüksek kapasite ve performans ihtiyaçlarının yarattığı artan talebi, kurumsal-seviyede özellikler ile üstün kapasitenin güçlü kombinasyonu ile karşılıyor.

Konuyla ilgili konuşan WD Kurumsal İş Ünitesinden Sorumlu Kıdemli İş Pazarlama Direktörü Doug Pickford, tüm pazar segmentlerindeki doymak bilmez depolama kapasitesi göz önüne alındığında, WD kişisel ve kamu bulutlarını desteklemek için WD 4 TB RE sabit sürücüler için hem SAS, hem de SATA arayüzlerini sunduğunu söyledi. WD RE SAS ve SATA 4 TB sürücülerin,   kurumsal depolama ve uygulamalar için tasarlanmış, test ve optimize edilmiş olduğunu dile getiren Pickford, bu sayede daha önce mevcut sürücülerden yüzde 33 daha fazla kapasite ve tek kurumsal raf sunucusunda 2.4 PB ham kapasite sağlandığını vurguladı.

WD’nin yeni 4 TB 7,200 sabit sürücüleriyle, Dell PowerVault MD3 Array serisi, kullanıcılara eskisinden daha fazla depolama kapasitesi sağlayacağını söyleyen Dell Storage Power Vault ve Veri Yönetimi Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür ve Direktör Brett Roscoe,  yeni sürücülerin kullanıcıların kompakt bir form faktör içine daha fazla veri depolamasına imkan vereceğinin altını çizdi.

Konuyla ilgili konuşan Xyratex Depolama Platformlarında Sorumlu Kıdemli Direktör Andy Morgan, yüksek yoğunluklu depolamanın düşük güç tüketimi ve güvenilirlik, bulut, büyük veri ve veri merkezi altyapı ve servislerinde çok önemli olduğunu dile getirdi.Yeni WD RE SAS ve SATA sabit sürücülerin özellikleri:

• Çift çıkış, ful duplex bağlanabilirlik: İş-kritik kurumsal topolojilere liderlik etmekte ideal.

• 1.4M saat hatalar arası zaman / 1.2M saat hatalar arası zaman: 24x7 ve  yüzde 100 görev uygulamalarında, sırasıyla, WD RE SAS ve SATA için, en yüksek seviyede güvenilirlik sağlar.

• RoHS uyumlu, düşük halojenli komponentler.

• No Touch rampa yükleme teknolojisi: Kayıt kafaları disk medyasına hiç temas etmeyerek, kayıt kafalarının çok daha az yıpranmaya maruz kalmasını ve transit halinde daha iyi sürücü koruması sağlar.

• Dual Stage Actuation (DSA) ve Rotary Acceleration Feed Forward (RAFF): Sürücüler vibrasyon-eğilimli, çok sürücülü kasalarda kullanıldığında, sınıfının en iyisi operasyon ve performans.

• En Yüksek Kapasite: Eklemeli sistem genişletme, bulut depolama, RAID dizileri ve NAS gibi maksimum kapasiteli kurumsal depolama çözümleri için ideal 2.4 PB kullanılabilir depolama (10 4U, 60 bölüm kasalar).

• En Yüksek Güvenilirlik: 24x7 yüksek performans için üretilmiş 5-disk platform, plaka başına 800 GB, SAS-arayüzü, 6 Gb/saniye transfer oranları.

Beş yıl garantiye sahip 3.5-inç WD RE SAS ve SATA sabit sürücüler, Kasım ayının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun