Donanim 21 KASIM 2012 / 15:32

WD 4 TB'lık masaüstü sabit sürücüsünü pazara sundu

WD, oyun, yüksek performanslı masaüstü sürücüleri ve iş istasyonları için verimli performans vadeden 4TB'lık yeni masaüstü sürücülerini duyurdu. WD Black sabit sürücüler 7200 RPM dönüş hızı, 64 MB ön bellek, çift kademeli hareketlendirici teknolojisi, SATA 6 gigabit/saniye (Gb/s) arayüz ve entegre çift işlemci ile maksimum kapasitedeki bir sürücüde verimli bir performans vadediyor.

Konuyla ilgili konuşan WD  Son Kullanıcı Depolama Grubu Başkan Yardımcısı Matt Ruthledge, sabit sürücülerin ödün vermeksizin kapasite ve performans sunduğunu söyledi. Ruthledge, yeni sürücüyle birlikte, kullanıcılarına verimli bir performans sunmak istediklerinin altını çizdi.WD Black 4 TB sabit sürücülerin özellikleri

İkili işlemci: Performansı maksimuma çıkarmak için işlemci gücünü iki katına çıkarır.

Çift Kademeli Hareketlendirici teknolojisi: Çift hareketlendirici, veri yolu üzerindeki pozisyon kesinliğini sağlayan bir kafa pozisyonlandırma sistemidir. Birincil hareketlendirici, geleneksel elektromanyetik hareketlendirici kurallarına göre kaba bir yer değiştirme sağlar. İkincil hareketlendirici ise piezoelektrik hareket kullanarak ince ayar yapar ve kafa pozisyonlandırmasını daha yüksek seviyede bir kesinliğe ulaştırır.

IntelliSeek: Güç tüketimi, gürültü ve vibrasyonu düşürmek için optimum arama hızını hesaplar.

StableTrac: Sistem kaynaklı titreşimi azaltmak ve okuma yazma işlemleri sırasında doğru izleme sağlamak üzere disk plakaları sabitlemek için motor gövdesi her iki uçtan sabitlenir.

NoTouch Meyil Yükleme teknolojisi: Kayıt kafası, disk ortamı ile hiç temas etmez ve bu da kayıt kafasının ve ortamın çok daha az yıpranmasını ve geçiş sırasında sürücünün daha iyi korunmasını sağlar.

WD Black 4 TB sabiti sürücüleri 420 dolar fiyat etiketiyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.
ETİKETLER : sabit disk wd wd black 4tb
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun