Donanim 14 ARALIK 2009 / 08:44

WatchGuard Güvenlik Çözümleri konferansı gerçekleşti

WatchGuard URL filtreleme, anti-virüs, anti-spam ve saldırı önleme çözümleri sunuyor.

WatchGuard URL filtreleme, anti-virüs, anti-spam ve saldırı önleme çözümleri sunuyor.


 

WatchGuard Güvenlik Çözümleri Konferansı, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turan'ın açılış konuşması ile 10 Aralık tarihinde gerçekleşti. Turan, 1990'lı yıllardan itibaren internetin kaçınılmaz olduğunu ve bu ortamda güvenliğin önemli olduğunu vurgulayarak WatchGuard'ın güvenlik politikalarından bahsetti. Türkiye'de ağ güvenliğine ayrılan payın çok az olduğunu ve bu durumda yaşanan maddi ya da manevi kayıpların söz konusu olduğunu söyleyen Turan, devamlı olarak bu güvenliği denetleme politikasını geliştirdiklerini belirtti.

Güvenlik pazarlamasının yaygınlaştığı ve BT sektörü çözümlerinde pazarın gitgide büyüdüğü bir zamanda, WatchGuard bu anlamda URL filtreleme, anti-virüs, anti-spam ve saldırı önleme çözümleri sunuyor.

WatchGuard'ın 2008 Gartner anketine göre diğer Firewall markaları arasında 20-100 kullanıcılı şirketlerde en güven duyulan marka olduğunu belirtmekte fayda var. Aynı zamanda satış modeli olarak kanal satışı tercih eden WatchGuard, dünyada ilk UTM Box cihazını piyasaya süren firma olduğunu iddia ediyor.