Donanim 05 AĞUSTOS 2010 / 07:41

Video oyun piyasası hareketleniyor

Sims Medieval, NFS Shift 2, NBA Jam ve StarCraft II'den haberler var.

Sims Medieval, NFS Shift 2, NBA Jam ve StarCraft II'den haberler var.Gerçek hayata benzer olmasıyla oyun severleri kendine bağlamayı başaran, dünya tarihinin en çok satılan oyunların biri olan Sims yeni sürümüyle oyuncuları şaşırtacak.

Oyunun yapımcısı Electronic Arts oyunun ortaçağda geçen sürümü için çalışmalara başladığını duyurdu. Günümüzdeki hayattan sıkılanları geçmişe götürecek oyun Bilgisayar ve Mac'ler için 2011'de piyasada olacak.

Sims Medieval ismi verilen oyunda çağa uyun epik görevlerin yer alması bekleniyor. Ayrıca döneme uygun gündelik işler de önceki oyunlara benzer şekilde uygulanacak. Fantastik kurgulu oyunlarda görmeye alıştığımız ortaçağın Sims'te nasıl kurgulanacağı merak ediliyor.

StarCraft II iki günde 1,5 milyondan fazla sattı

Blizzard'ın yıllar sonra piyasaya sürdüğü oyunu StarCraft II: Wings Of Liberty rekorları altüst etti. Blizzard'ın açıklamasına göre oyun ilk gün bir milyon satılırken, ikinci yirmi dört saatin içinde 1,5 milyon rakamına ulaştı.

Oyun 11 farklı dilde beş kıtada aynı anda piyasaya sürüldü. Bu nedenle oyunun bu rakama ulaşması sürpriz olarak da karşılanmıyor.

NFS Shift 2 önümüzdeki yıl huzurlarımıza geliyor

Sony'nin bu yılın Kasım ayında Gran Turismo'yu piyasaya çıkaracağını açıklamasından sonra Electronic Arts, olası bir çakışmaya sebebiyet vermemek için NFS Shift 2'nin 2011 Martında piyasada olacağını açıkladı.

Need for Speed Shift 2'nin Xbox 360, PS3 ve bilgisayarlar için piyasada olacağı bildirildi.

NBA Jam almak için önce NBA Elite almak gerekiyor

Yine bir Electronic Arts oyunu olan NBA Jam için kullanıcıların mutlaka NBA Elite satın alması gerekiyor. EA'den gelen açıklamaya göre NBA Elite alan oyun severler içinden çıkan bir defa kullanılabilen kod sayesinde NBA Jam'i internetten indirebiliyor.

Ancak bu uygulama şimdiden tepki çekti. Çünkü NBA Elite için yaklaşık 60 dolar ödemek gerekiyor. Xbox Live Marketplace'de ya da PlayStation Store'da satışa sunulan NBA Jam'in satış rakamlarının beklentileri karşılamaması öngörülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun