Donanim 30 HAZİRAN 2011 / 10:45

Veri depolamaya yeni soluk

QNAP’in Ts-x59 Pro II serisi Türkiye’de satışa sunuluyor. Yeni model bulut başta olmak üzere teknolojinin son nimetlerini bünyesinde topluyor.Modülerlik, güvenlik ve erişilebilirlik konularında iddialı ürünleriyle veri depolama alanının ağır toplarından biri olan QNAP’in yeni serisi Tesan tarafından düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

Sektörden birçok şirketin bilgi işlem uzmanlarının ve basının katılımıyla İstanbul’da düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Tesan İletişim Genel Müdürü Rüştü Erseven yaptı. Arkasından söz alan QNAP Bölge Satış Müdürü Ted Tang ise ürünlerin DDR3 bellek, USB 3.0 arabirimi ve SATA III gibi son teknolojileri beraberinde getirdiğini belirtti. Serinin kalbinde ise ihtiyaca göre Intel’in çift çekirdekli Atom ve Core 2 Duo işlemciler yatıyor.

QNAP Ts-x59 Pro II serisi Nas cihazları gerçek zamanlı uzaktan veri yedekleme, bulut bazlı veri yedekleme, çevrimiçi kapasite artırımı gibi özelliklerin dışında Hyper-v, Vmwarei ve Citrix gibi sanallaştırma çözümlerini de destekliyor.

Sanallaştırma özelliğine sahip yeni seri kullanıcılara; web, FTP ve yazıcı sunucusu entegrasyonu ile ağa bağlı IP kameraları izleme/kaydetme ve diğer sunucu uygulamalarına tek noktadan erişim imkanı sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun