Donanim 29 MART 2012 / 16:29

Veri depolama sistemleri Eternus DX ile kontrol altına alınıyor

Fujitsu, her ölçekten şirketin veri depolama ihtiyaçlarının büyümesini ve maliyetini kontrol altına alan yeni bir kampanyasıyla ilk satın alma maliyetini ve faaliyet maliyetlerini yüzde 50'ye varan oranlarda azaltıyor. Kurumlara işlevsellik sunan Fujitsu, ETERNUS DX sistemleriyle kapasite ve performansın yanı sıra servis seviyelerine göre de ölçeklendiriyor. Veri depolama kullanım oranlarını geliştiren "Thin Provisioning" özelliği artık kurumlar için kritik bir başarı faktörü haline gelmiş durumda.

Thin Provisioning, kullanılmayan kapasitelerin yönetilmesi ve küçültülmesi için kullanılıyor. Bu özellik tedarik edilen kapasite ve mevcut kapasite arasındaki bağlantıyı kopardığı gibi bu sayede kurumlar düşük miktarlı bir yatırımla başlayarak depolama sistemlerini daha verimli bir şekilde yönetebiliyor. Kurumlar bu teknolojiyle birlikte var olan tüm disk sistemi teknolojilerini entegre ederek rekabette büyük avantaj sağladıkları gibi performans kaybı yaşamıyorlar.

Konuyla ilgili konuşan Fujitsu Türkiye Teknoloji Satış Direktörü Burak Çetinay, "Thin Provisioning' gibi depolama sistemlerinin verimliliğine yönelik teknolojilerin kurumların HDD kapasite limitlerinin üstesinden gelmelerine yardımcı olacağını, veri depolama sistemlerinin maliyet ve büyümelerinin kontrolünü ellerine almalarını sağlama açısından kritik bir konu olduğunu vurguladı.

Fujitsu ETERNUS DX Thin Provisioning kampanyası ürünleri 15 Mayıs 2012'den itibaren Avrupa Kıtası, Ortadoğu ve Hindistan bölgesinde satışa sunulurken, fiyatlar ve yapılandırmalar bölgeye göre farklılık gösterecek. Bunun yanı sıra depo kullanımı konusunda da büyük yenilikler sunan Fujitsu, kısıtlı bir süre boyunca ETERNUS DX sistemleri için Thin Provisioning özelliğini yüzde 70 indirimle sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun