Donanim 23 AĞUSTOS 2012 / 10:36

Verbatim 64GB kapasiteli SD kartlarını piyasaya sürüyor

Verbatim 64GB kapasiteli SD kartlar piyasada

Verbatim, yüksek performanslı bellek kartlarına karşı artan talebi karşılama adına geliştirdiği UHS-I özellikli SDHC ve SDXC kart serisini tanıttı.Yüksek çözünürlüklü video ve dijital fotoğraf çekimi ve aktarmasını kolaylaştırmayı amaçlayan yeni kartlar, 104MB/sn hızında veriyolu arabirimine sahip. SD Birliği tarafından belirlenen standartlara uygun UHS-I SDHC ve SDXC kartları kullanıcılara, 600x (90MB/sn) okuma ve 166x (25MB/sn) yazma hızları sunuyor.

Verinin yanlışlıkla silinmesini önleyen yazma koruma özelliği ve 64GB’lık veri depolama kapasiteleri, filmler ve yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraflarda yakalama ve transfer özelliklerine sahip bellek kartları profesyonel fotoğrafçıları ve kameramanları sadece CompactFlash veya SSD’ye güvenmek yerine SDHC veya SDXC tabanlı fotoğraf makineleri ve kameralara yöneltiyor. Bunun yanı sıra artan mobil uygulama kullanımı da daha yüksek depolama kapasitelerine ihtiyaç doğuruyor.

Konuyla ilgili konuşan Verbatim EUMEA İş Geliştirme Müdürü Chris Chalder, yeni SDHC ve SDXC kartlarının SD Birliği tarafından son zamanlarda ilan edilen UHS-I yeni ultra yüksek hız tanımlamasına sahip olduğunu belirtti. Chalder, kartların bir sonraki düzeyin performans standartlarına göre düzenlenip saatler süren yüksek çözünürlüklü videoları saklamak için tasarlandığının altını çizdi.
ETİKETLER : sd kart SDHC SDXC verbatim