Donanim 23 MAYIS 2012 / 16:28

Vektör için çalışan memnuniyeti önde geliyor

Kurumlara mobil teknoloji çözümleri sunan şirketlerden Vektör Barkod, iş ortağı Avnet ile birlikte gerçekleştirdiği Vektör Tanıtım Etkinliği'nde şirketin kuruluşu, felsefesi ve ihracata yönelik çözümlerini katılımcılarla paylaştı. 22 Mayıs günü Çırağan Kempinsky Hotel'de düzenlenen etkinlikte Vektör Barkod, hedeflediği “ihtiyaca yönelik” teknoloji çözümlerini müşterilerine tanıtırken, Motorola OT/VT ürün ve çözümleri ile ilgili güncel bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vektör Barkod Genel Müdürü Serdar İçağasıoğlu, etkinliğin mobil iş alanındaki gelişmeleri yeni iş ortakları ile paylaşma konusunda oldukça yararlı olduğunu söyledi. İçağasıoğlu, hazi hazırda iş ortaklığı yaptıkları Motorola Solutions ürünleri ve kullanım kolaylıklarını,müşterilere aktararak bilgilendirici bir etkinlik düzenlediklerine inandığını belirtti.

Şirket hakkında bilgiler veren Vektör Barkod Pazarlama ve Satış Direktörü Halit Erol Şengünler, şirketin felsefesinin temelinde çalışan memnuniyetinin yattığını söyledi. Konuyu açan Şengünler, çalışanları mutsuz olan şirketlerin, müşterilerini memnun etmesinin mümkün olmadığının altını çizdi. Çalışanlarını gerek maddi, gerek manevi olarak memnun etmeye çalıştıklarını söyleyen Şengünler, bu sayede çalışanların da müşterileri memnun edebileceğini vurguladı.

Vektör, sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyor

Şirketin kurulmasının üçüncü senesi olmasına rağmen, sürekli olarak kâr ettiğini söyleyen Şengünler, Mayıs 2012 itibariyle geçtiğimiz yıla göre yüzde 185 artış yaşadıklarını ifade etti. Kuruldukları ilk yıl 1 milyon lira kâr ettiklerini belirten Şengünler, 3 yıl içinde bu rakamın 6,1 milyona çıktığını sözlerine ekledi.

Elde ettikleri kârın yüzde 10'luk kısmıyla sosyal sorumluluk projelerine yatırım yapmak istediklerini söyleyen Şengünler, müşterilerine sundukları profesyonel hizmetleri sürdüreceklerini belirterek sözlerini noktaladı.