Donanim 12 EYLÜL 2008 / 07:24

Uzun süreli kayıt, hızlı paylaşım

Samsung'un yeni sayısal video kamerası MX20 H.264 sıkıştırma formatını kullanarak daha yüksek görüntü kalitesi ve daha uzun süreli kayıt sunuyor.

Samsung'un yeni sayısal video kamerası MX20 H.264 sıkıştırma formatını kullanarak daha yüksek görüntü kalitesi ve daha uzun süreli kayıt sunuyor.

Samsung MX20 yüksek kaliteli çekim ayarında 32 GB’lık hafıza kartını kullanarak da 16 saate kadar kayıt yapabiliyor. Kamera ile 8 ve 16 GB hafıza kartları da kullanılabiliyor. H.264 teknolojisi sıkıştırma oranını iki kat artırdığından video dosyaları hızla bilgisayara yüklenebiliyor ve e-posta ile gönderilebiliyor. Kamera görüntülerin web sitelerinde kullanılbilecek çözünürlük ve boyuta gelmeleri için özel bir çekim ayarına sahip. Kamerada çekilen görüntüler H.264’ü destekleyen taşınabilir medya oynatıcılara (PMP’lere) aktarabiliyor.


Samsung MX20 sınıfına göre oldukça yüksek sayılabilecek üç saatlik pil ömrüne sahip. Samsung'un bu kameraya özel tasarladığı dönen tutma kolu, normal ve alçak açılı çekimler için ayarlanabiliyor. MX20’nin 2,7 inçlik (6,8 cm) LCD ekranı güneş ışığı yansımalarında bile görüntüyü net olarak gösterebiliyor. MX20'nin Schneider objektifi 34 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Kamerada görüntülerdeki parazitleri telafi eden Gelişmiş Parazit Azaltma teknolojisine de yer verilmiş. Hiper Sayısal Görüntü Sabitleme özelliği çekimlerde yaşanan el titremesi ve sallantıların görüntülere yansımasını engelliyor. Yüz Tanıma özelliği ise en fazla beş adet yüzü otomatik olarak tespit edebiliyor ve daha iyi bir kompozisyon elde etmek için netlemeyi kendi ayarlıyor. 


Samsung MX20’ler 399 YTL’den başlayan fiyatlarla, 8 GB’lik hafıza kartına sahip MX20C ise 499 YTL satış fiyatı ile raflardaki yerini alacak.www.samsung.com.tr


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun