Donanim 02 ARALIK 2008 / 10:43

Uzmantv.com ve itiraf.com’un fikir babasından yeni site: paramkayboldu.com

Paramkayboldu.com, her gün İstanbul sokaklarında bilerek kaybedilen 5 YTL’leri bulup postalayanlara ödül dağıtıyor.

Paramkayboldu.com, her gün İstanbul sokaklarında bilerek kaybedilen 5 YTL’leri bulup postalayanlara ödül dağıtıyor.


Uzmantv.com ve itiraf.com sitelerinin de fikir babası olan Ersan Özer yeni bir site kurdu, ismi paramkayboldu.com. Uzmantv.com, istanbul.net gibi sitelerin sahibi olan MagNet Bilişim Hizmetleri’nin hayata geçirdiği Paramkayboldu.com, her gün İstanbul sokaklarında bilerek kaybedilen 5 YTL’leri bulup postalayanlara ödül dağıtıyor.


Tek yapılması gereken Paramkayboldu.com sitesini her gün takip etmek ve elinize geçen 5 YTL’leri dikkatle incelemek. Paramkayboldu.com’cular ellerindeki 5 YTL’lerin önce fotoğrafını çekiyorlar, sonra simitçi, bakkal, taksi gibi bir yerde bu 5 YTL’yi harcıyorlar. Ardından da Paramkayboldu.com’a seri numarasıyla birlikte kayıp 5 YTL’nin resmini koyuyorlar. Site ziyaretçilerine ise seri numarası belli olan 5 YTL’leri bulup belirtilen adrese göndermek kalıyor. Kayıp 5 YTL’yi bulan talihliler, iPhone, PlayStation 3, PSP, Nintendo Wii gibi ödüllerin sahibi oluyor. Her gün başka bir 5 YTL kaybeden Paramkayboldu.com’cular, her 5 YTL için de ayrı bir ödül veriyor.


Türkiye ve dünyada bir ilk! Paramkayboldu.com fikri için kayıp ilanlarından esinlendiğini belirten Ersan Özer şunları söyledi: “Sanki köpeği kaybolup ödül verenler gibi, ‘Canımdan çok sevdiğim 5 liram kayboldu, bulana PlayStation vereceğim’ gibi bir şey düşündüm. Ödül 1 yıl boyunca geçerli olduğu için eskimeyecek ürünleri seçiyoruz. Sponsor olmak için başvuranlar var. Hatta bir şirket araba vermek istiyor.”