Donanim 21 ŞUBAT 2012 / 11:19

Uygun mobil iletişim tarifesi arayışı giderek büyüyor

Uygun mobil iletişim tarifesi arayışı giderek büyüyor

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, mobil iletişime ayda 47 lira ödüyoruz. Uygun mobil iletişim tarifesi arayan 300 bin kişinin mercek altına alındığı araştırmadan çıkan verilere göre, abonelerin yüzde 53’ü mobil iletişime ayda 0 ila 30 lira, yüzde 35’i ise 30 ila 60 lira ödüyor. Ayda 200 lira ver üzeri GSM faturası sahibi olan ve tarife değiştirmek isteyen abone sayısı ise sadece yüzde 1’lik bir dilimi temsil ediyor.

Analizden çıkan bir diğer sonuca göre, uygun GSM tarifesi arayan her dört kişiden üçü faturalı hat kullanıcısı ve her üç aboneden ikisinin en çok konuştuğu operatör mevcut operatöründen farklı.

Sitenin Baş Analisti Betül Sungurlu, BTK verilerine göre , Türkiye genelinde ön ödemeli hat kullanımı oranının yüzde 68 olduğunu belirtirken, her üç aboneden sadece birinin faturalı hat kullandığına değindi. SMS ya da internet paketi dahil tarife arayışının da giderek arttığına değinen Sungurlu, SMS dahil paketlerin internet dahil paketlerine göre daha fazla rağbet gördüğünü söyledi.

Sungurlu ayrıca mobil internet kullanımının artmasıyla bu rekabetin giderek artacağını ve uygun paket arayışlarının giderek farklılaşacağını vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun