Donanim 30 EKİM 2012 / 10:27

Ünlü fotoğrafçı Reza 6 Kasım'da Türkiye'de

Ünlü fotoğrafçı Reza 6 Kasım'da Türkiye'de

Samsung’un Smart Fotoğraf makinelerinin tanıtım etkinlikleri kapsamında düzenlenecek fotoğrafçılık semineri için 6 Kasım tarihinde Türkiye’ye gelecek olan Reza aynı zamanda Facebook üzerinden gerçekleştirilecek “Benim Şehrim” konseptli yarışmanın da seçici jüri üyesi olacak.Samsung Electronics’in içinde ödüllü NX serisi fotoğraf makinesi ailesinin de bulunduğu Smart Fotoğraf Makinelerinin yanıtımı için Türkiye’ye gelecek olan Reza; Facebook üzerinden yapılacak yarışmanın jürisi olmasının yanında 6 Kasım tarihinde de Bahçeşehir Üniversitesi'nde tüm fotoğraf tutkunlarına yönelik bir fotoğrafçılık semineri veriyor olacak.

National Geographic’in ödüllü fotoğrafçılarından olan dünyaca tanınan Reza ile 5 Kasım–3 Aralık tarihleri arasında Samsung’un resmi Facebook sayfasında “Benim Şehrim” konseptiyle bir fotoğraf yarışması düzenlenecek. Yarışmada her hafta belirlenecek bir temaya paralel olarak Reza o tema kapsamında çekeceği bir fotoğrafı uygulamaya yükleyecek ve kullanıcılar da o fotoğrafı referans alarak kendi fotoğraflarını çekip yükleyecekler.

National Geographic kaşifleri eşliğinde unutulmaz bir fotoğraf workshop’u kazanma şansı

“Şehrin Tarihi”, “Şehrin Doğal Güzellikleri”, “Şehirden İnsan Manzaraları” ve “Şehrin Hayvanları” başlıklarıyla belirlenen temalarda yüklenen fotoğrafları Reza, National Geographic Channel ve Samsung üyelerinden oluşan jüri değerlendirecek ve her konseptin birincisini belirleyecek. Yarışma bitiminde 4 konseptin birincileri arasından ise yarışmanın ana birincisi belirlenecek.

Konsept birincileri Samsung smart fotoğraf makinesi kazanmaya hak kazanırken yarışma ana birincisi ise bir yakınıyla birlikte ödüllü National Geographic kaşifi Nevada Wier eşliğinde Santa Fe’de unutulmaz bir National Geographic Expeditions fotoğraf workshop’u kazanacak. 7 gün boyunca New Mexico’nun başkenti Santa Fe’nin eşsiz manzarasını, Canyon Road ve Georgia O’Keeffe’s Ghost Ranch’de güneşin doğuşunu uzmanların eşliğinde görüntüleme şansına sahip olacak.

Wi-Fi bağlantılı fotoğraf makinelerinin önemi artıyor

Dünya genelinde tahmin edilen 2,5 milyar dijital fotoğraf makinesi sahibinin çevrimiçi olarak veya sosyal medya ile fotoğraf paylaştıkları ve 150'den fazla ülkede 500 binden fazla Wi-Fi bağlantı noktası bulunduğu göz önüne alınırsa Wi-Fi özelliğinin sunduğu faydaların her zamankinden daha da önemli bir boyuta ulaştığı görülüyor.

Fotoğraf yarışmasıyla ilgili detaylara www.bubenimsehrim.com adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun