Donanim 01 ARALIK 2010 / 06:59

ULAKBİM ve Urkund Türkiye işbirliğine gidiyor

ULAKBİM, Urkund Türkiye ile işbirliğine giderek Türkçe kaynak sağlamak için veritabanlarını birleştirdi.

ULAKBİM, Urkund Türkiye ile işbirliğine giderek Türkçe kaynak sağlamak için veritabanlarını birleştirdi.


Tübitak’a bağlı bir enstitü olarak kurulmuş olan Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM), akademik ağ alt yapısı sayesinde, ülkemizde bulunan tüm akademik kurumları birbirine ve küresel araştırma ağlarına bağlıyor. Şimdiler de ULAKBİM, Urkund Türkiye ile işbirliğine giderek Türkçe kaynak sağlamak için veritabanlarını birleştirdi.

Bu işbirliği ile Ulakbim hem veritabanını Urkund’a açarak Türkçe ve yabancı dillerdeki kaynaklarını arttırmış olacak hem de daha adil bir değerlendirme sistemi ile ödüllendirme kriterlerindeki tarafsızlığını geliştirmiş olacak.

Bu işbirliği aynı zamanda TÜBİTAK - ULAKBİM'in artık intihal tespitini ve ödüllendirmeyi Urkund Türkiye analizlerinden faydalanarak yapmasına olanak sağlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun