Donanim 20 OCAK 2010 / 12:47

Twitter'dan terör estirdi

Twitter'dan havaalanını bombalayacağını yazan İngiliz tutuklandı.

Twitter'dan havaalanını bombalayacağını yazan İngiliz tutuklandı.


Independent gazetesinin haberine göre, İngiltere'den İrlanda'ya tatile gitmeye karar veren Paul Chambers isimli kişi, yoğun kar nedeniyle Doncaster'daki Robin Hood havaalanının ulaşıma kapanmasına bir hayli sinirlendi. Daha sonra Chambers, havaalanı yetkililerini kastederek Twitter'a, "Robin Hood havaalanı kapalı. Bir hafta içinde bu işi halletmezseniz, havaalanını havaya uçuracağım" diye yazdı.

Bu girişi gören polis, olayı ihbar kabul ederek bir hafta sonra önce Chambers'i önce gözaltına alarak 7 saat sorguladı, ardından tutukladı. Ayrıca Chambers'ın dizüstü ve masaüstü bilgisayarına ve cep telefonuna el konuldu.

11 Şubat'a kadar tutuklu kalacak olan Chambers'ın finans danışmanı olarak görev yaptığı işi de askıya alındı. Chambers, Robin Hood havaalanına bir daha hayatı boyunca giremeyecek.

Bu hikaye, 1 Nisan şakası yapmak için 2006 yılında şehir hatları vapurunun ortasında "Üzerimde bomba var" diye bağıran Murat Alas'ı hatırlatıyor. Olayın ardından yagılanan Alas da 15 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun