Donanim 08 ARALIK 2010 / 08:06

Twitter'da Google linklerine dikkat!

Yaklaşık 12 saattir gezen bulaşıcı virüs, kullanıcı hesaplarında hızla yayılıyor.

Yaklaşık 12 saattir gezen bulaşıcı virüs, kullanıcı hesaplarında hızla yayılıyor.


Dünden beri ortada gezen Twitter virüsü kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Alan adı Google'la benzer olan hiperlinkler tıklandığı anda kullanıcı malware yayanlardan biri haline dönüşüyor.

Link'e tıklamak için verilen tuzakta "sizi kimin takip edip etmediğini öğrenmenin en kolay yolunu bulun" mesajı yer alıyor. Mesajın hemen ardında "goo.gl" uzantılı hiperlink bulunuyor. Bu linke tıklamak sizi de malware yayan bir hesap sahibi yapıyor.

İnternette yapılan araştırmalara göre, haklanmış bir Fransız mobilya sitesinin virüsü yaydığı ortaya çıktı. Bu sitenin daha önce de Facebook'a benzer bir malware gönderdiği biliniyor.

Eğer linke zaten tıklayarak hesabınızı bir malware tuzağına dönüştürdüyseniz, takipçilerinizin size ulaşmasını engelleyin. Detaylar için http://thenextweb.com/twitter/2010/12/07/new-twitter-worm-on-the-loose-watch-the-links-you-click/ adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun