Donanim 05 EKİM 2010 / 08:18

Twitter CEO’su yeniden değişiyor

İki yıldır Twitter’ın CEO’su olan Evan Williams şirkette kurucu ortak olarak devam edecek.

İki yıldır Twitter’ın CEO’su olan Evan Williams şirkette kurucu ortak olarak devam edecek.


CEO koltuğunda iki yılını deviren Twitter CEO'su Evan Williams görevini şirketin operasyondan sorumlu başkanı Dick Costolo'ya devrediyor. Williams ürün geliştirmeye odaklanmak istediğini belirterek şirkette kurucu ortak olarak çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Geçen yıl Twitter'da yatırımcı olarak işe başlayan Dick Costolo bundan böyle Twitter'ın CEO'su olarak şirketin hızlı büyümesine katkıda bulunacak. Dick Costolo'nun öncelikli olarak Twitter'ı para kazanan büyük bir reklam platformu haline getirmesi bekleniyor.

Costolo'nun gelişi ile şirket yapısı değişmeye başlayan Twitter'ın artık farklı liderlik becerileri gerektiren kritik bir kavşağa ulaştığı düşünülüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun