Donanim 27 EKİM 2011 / 10:13

Türkiye'nin ilk 3D kanalı yayına başlıyor

Türkiye'nin ilk 3D kanalı yayına başlıyor

National Geographic Channel ve Samsung işbirliğiyle Türkiye’nin ilk 3D kanalı 2 Kasım Çarşamba günü yayına başlıyor.Sonunda ülkemizde satılan 3D televizyonları değerlendirmek için bir mecra ortaya çıkıyor. National Geographic'in yayınlarını hafta içi her gün 22:40 – 23:30 saatleri arasında, Pazar günü ise 19:45 – 20:35 saatleri arasında yayında olacak olan Nat Geo 3D’yi Nat Geo HD kanalından izlenebilecek.

Şirketlerden yapılan açıklamaya göre, bu işbirliğinde amaç, tüketicileri merakla yaşamaya, araştırmaya, en yeni teknolojileri deneyimlemeye, öğrenmeye ve böylelikle daha fazla bilgi sahibi olmaya yönlendirmek. Bu kapsamda Samsung ve National Geographic Channel Türkiye aracılığıyla izleyiciler ilk kez devamlı 3D içerik sunan bir kanal ile buluşuyor.

Dünyanın en ihtişamlı yapımların yıkım sürecine tanık olabileceğiniz “Müthiş Yıkımlar”, dünya üzerindeki doğal güzellikleri 3D kalitesinde seyredebileceğiniz “Yeryüzünün Mücevherleri”, okyanusun büyülü dünyasına konuk olacağınız “Okyanusun Derinliklerinde” ve “Denizler Altında”, farklı kültürlerin ve göz alıcı renklerin birleşimi “Çin”, hayvanat bahçelerinin en gözde canlısı “Kuyruksürenler”, gök bilimcilerin, mühendislerin, fizikçilerin ve teknisyenlerin yaşadıkları bilim merkezine konuk olacağınız “Göz” bunlardan sadece birkaçı.