Donanim 15 EKİM 2010 / 14:17

Türkiye'de Starcraft 2 turnuvası başlıyor

Türkiye'de ilk defa yasal olarak düzenlenecek turnuvada ödüller de bir hayli cazip.

Türkiye'de ilk defa yasal olarak düzenlenecek turnuvada ödüller de bir hayli cazip.Yıllardır Güney Kore'de bir milli spor gibi turnuvaları düzenlenen ve büyük ilgi gören Starcraft, Türkiye'de de bir turnuvaya sahne olacak. Dünyanın en büyük elektronik spor liglerinden biri olan ESL (Electronic Sports League) Türkiye bölümünde Starcraft II ligi açıldı.

Intel ve Exper sponsorluğundaki "Exper Starcraft II Ligi" Türkiye'de ilk kez yasal olarak Starcraft müsabakalarına evsahipliği yapacak. ESL Türkiye'de 3 ayın sonunda Exper Starcraft II liginde ilk 5 sırayı paylaşan oyuncular masaüstü bilgisayarlardan notebooklara, işlemcilere kadar toplam 6 bin lira değerinde ödüller kazanacak.

Birinci oyuncu Exper Action Desktop Bilgisayar ve Monitör, ikinci Exper Karizma Notebook, üçüncü, dördüncü ve beşinci oyuncularaysa birer Intel işlemci verilecek.

Turnuvalar hakkında detaylı bilgiyi http://www.esl.eu/tr adresinde bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun