Donanim 11 ARALIK 2012 / 12:27

Türkiye'de her iki kullanıcıdan biri Samsung NX1000'i tercih ediyor

Samsung'un ödüllü NX serisi fotoğraf makinesi ailesinin yeni üyelerinden biri olan "NX1000" Türkiye'de satış bazında yüzde 53 pazar payına ulaştı. Wi-Fi teknolojisine sahip sahip "akıllı fotoğraf makinesi" Türkiye'de Ekim ayında adet bazında yüzde 53 pazar payına ulaştı. Cihaz, kullanıcılarına çektikleri fotoğrafları sosyal mecralarda paylaşma imkânı tanırken, e-posta yoluyla da eşe dosta gönderebilme olanağı sunuyor.

Fotoğraf sektörünün geleceğinin kompakt sistem diğer bir adıyla aynasız fotoğraf makinelerinde olduğunu belirten Samsung Electronics Türkiye Dijital Görüntüleme Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler sözlerine şöyle devam etti,
“Değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri olarak tanınan SLR Fotoğraf Makineleri son 5 yılda dijital fotoğraf makineleri pazarına damgasını vurdu. Şimdi ise yeni trend Kompakt Sistem Fotoğraf Makineleri (CSC), diğer bir ismi ile Aynasız Fotoğraf Makineleri. Değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekim teknolojisi olarak çok benzer olan, öte yandan ayna sistemi olmadığı için DSLR’lara kıyasla çok daha kompakt bir gövdeye sahip olan bu fotoğraf makineleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok büyük bir yükseliş trendinde. Fotoğraf sektörünün geleceği olarak görünen aynasız profesyonel fotoğraf makinesi segmentine de “NX serisi” fotoğraf makinelerimiz ile liderlik etmek en büyük hedefimiz. Pazarın büyümesini beklemeden biz kendimiz pazarı yaratmaya ve büyütmeye çalışıyoruz. Bu liderlik hedefimizi şu ana kadar yılın ikinci yarısında sattığımız ve satıyor olacağımız adetlerle de kanıtlıyoruz. GFK’nın hazırladığı rapora göre Ekim ayında Türkiye pazarında satılan her 2 iki kompakt sistem fotoğraf makinesinden biri Samsung oldu. Özellikle Samsung NX1000 modelimizin piyasada gördüğü yoğun ilgi ile adet bazında yüzde 53 pazar payına ulaştık”

Samsung’un CSC (kompakt sistem fotoğraf makinesi) teknolojisine sahip, yeni NX serisi fotoğraf makineları, Wi-Fi teknolojileri sayesinde herhangi başka bir cihaza destek duymaksızın kablosuz bağlantı sağlıyor. Gelişmiş Wi-Fi teknolojisi içeren NX serisi, ilk olarak 2010 yılında tanıtılan Samsung NX10’dan bu yana, sürekli olarak yenilikçi ürün ve özellikler sunmaya devam ediyor.

Yeni NX1000, NX210 ve NX20, en iyi görüntü kalitesini ve detayları sağlamak amacıyla 20.3 megapiksel APS-C CMOS sensör ile donatıldı. Aynı zamanda NX serilerinin sahip olduğu benzersiz i-Function sistemi ile uyumlu olan bu yeni üç model, kullanıcıya gözünü vizörden çekmek zorunda kalmadan lens aracılığıyla bir dizi parametreyi kontrol etme olanağı sunuyor. Dokuz ayrı lens çeşitliliği sunan ve profesyonel standartlara sahip aksesuarlarıyla Samsung, NX eko-sistemini kullanıcılarına sunuyor.

2013 yılında Smart fotoğraf makinelerinde liderliği hedeflediklerini belirten Güler,
“2012 genel pazar payımız yüzde 17. Bu rakamı son çeyrekte yüzde 20’nin üzerine çıkarıyoruz ve liderliğe ilerliyoruz. Satış rakamı olarak bu sene 170 bin adete ulaşacağız gibi görünüyor. Gelecek sene ise 225 bin adeti hedefliyor olacağız. Bizim için en az pazar payı veya büyüme kadar önemli olan, toplam satışlarımızın içinde Smart fotoğraf makinelerinin payı. 2013’de satışlarımızın yüzde 50'sini Smart fotoğraf makinesi ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz”

dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun