Donanim 07 EYLÜL 2015 / 12:39

Türkiye’nin 3D yazıcısı Zaxe Discover

Zaxe, Discover 3D yazıcısı ile ticari yaşamı yeniden şekillendirecek. Kurumların stok maliyetini en düşük seviyeye indirecek 3D yazıcı devrimi, Zaxe Lab projesiyle eğitim kurumlarına da yayılacak.2013 yılından bu yana 3D baskı teknoloji üzerine çalışmalar yapan, Türkiye merkezli şirket Zaxe, 3D yazıcı devrimini Türkiye’ye taşıyor. Yeni 3D yazıcı ürünü Discover’ı Haziran ayında piyasaya süren Zaxe, dünya standartlarının üzerindeki 3D yazıcısını Türkiye’deki şirketlerin hizmetine sundu. Kullanıcı deneyimi, tasarım ve teknolojik altyapı yönünden uluslararası çapta üstün yazıcılar arasında yer alan Discover, kablosuz ağ bağlantısı, dokunmatik renkli ekran ve güçlü Arm işlemci özellikleriyle kaliteli ve hızlı 3D baskıların alınabilmesine imkân tanıyor.

Discover 3D yazıcı, kendisine ait yazılımla kontrol edilmesi ve internete bağlı çalışmasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Bu sayede eğitim kurumları ve Ar-Ge ofisleri gibi birden fazla sayıda 3D yazıcı kullanılan alanlarda tek bir yazıcı üzerinden tüm 3D yazıcılar kontrol edebiliyor. Yazıcı ayrıca 2016 ilk çeyreğinde devreye girecek güncellemeyle bulut sistemlere de bağlanabilecek

“3D yazıcı sektörü her yıl ivmelenerek yaklaşık yüzde 15 oranında büyüyor” diyen Zaxe Yönetici Ortağı Koray Kurhan, 3D yazıcının ticari yaşamda köklü değişiklikler yapacağını söylüyor. Kurhan, şu görüşü paylaşıyor: “3D yazıcının ticari açıdan yaşatacağı en önemli değişikliklerin başında şirketlerin, tedarik zinciri yönetimini temelinden değiştirmesi olacaktır. Zira stok tutmak yerine, istenilen parçanın istenilen zamanda basılarak tüketiciye gönderilmesi stok maliyetlerini en düşük seviyeye indirecektir.”

Eğitimde Zaxe Lab

Öncelikli hedef kitlesinde endüstriyel tasarım ofisleri, mimari ofisler, eğitim kurumları ve Ar-Ge merkezleri olan Zaxe, Zaxe Lab projesi ile eğitim kurumlarına özel bir proje sunuyor. Zaxe Lab, anaokulundan-üniversite seviyesine kadar çocukların eğitim ve öğretim hayatlarında nesneleri görerek, dokunarak ve hissederek öğrenmelerini amaçlıyor. Ulaşamadıkları veya her zaman resimlerden gördükleri her türlü objeyi Zaxe Lab’lar sayesinde, çocukların ulaşabileceği ve hatta sahip olabileceği bir seviyeye indiriyor. Fizik dersinde geçen deneyleri, kimyasal reaksiyonları, matematik formülleri, biyoloji için kemik, kas, doku sistemleri, hücre modellerini, tarihsel mekânları ve hatta tarihi eserlerin replikalarını 3D olarak basılabilme imkânı veren Zaxe Lab’lar, her yaş grubundan çocukların, dönemsel yaratıcılık gelişimleri için de çeşitli aktivite ve ders içerikleri sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun