Donanim 09 KASIM 2010 / 13:30

Turkcell T10 akıllı telefon piyasada

Kendi akıllı telefon markasına sahip operatörler arasına Turkcell de katıldı.

Kendi akıllı telefon markasına sahip operatörler arasına Turkcell de katıldı.


Turkcell, T10 adını verdiği yeni akıllı telefonu abonelerinin beğenisine sundu. Turkcell T10, 3G hızında mobil internet, cepten TV izleme servisi, şık tasarım, dokunmatik ekran, özel Turkcell uygulamaları ve uygun fiyat avantajını bir arada sunan bir cep telefonu olarak dikkat çekiyor. Turkcell T10, 500 MB internet ve ayda toplam 60 saat Mobil TV servisiyle birlikte ayda 29 TL'ye sunulacak (kullandığınız sesli görüşme tarifesini bu rakamın üzerine eklemeniz gerekiyor).

Turkcell T10 Android 2.1 işletim sistemi, 3G HSDPA şebekeleri için destek, 240x320 pixel / 2,8 inç boyutunda dokunmatik ekran, ekran kalemi, 3.2 megapiksel flaşlı kamera, mp3 çalar, Push e-posta özelliği, GPS, Wi-Fi, Pusula, USB ve Java uygulama desteğine sahip bir ürün. Türkiye'de Google Sesli Arama uygulaması önceden yüklenmiş olarak gelen ilk akıllı telefon olan Turkcell T10'da, ayrıca telaffuz edilen kelimeleri metin haline çeviren konuşma tanıma teknolojisi de yer alıyor.

T10, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Turkcell Pusula, gnçPLAY, Turkcell Uygulamalar, Mobil TV gibi pek çok Turkcell uygulaması önceden yüklenmiş olarak sunuluyor.

Turkcell T10'a ayda 29 TL fiyatla 24 aylık kontrat karşılığında veya 232 dolar ödeyerek sahip olmak mümkün.

Amaç bilgiye erişimde herkes için fırsat eşitliği

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, Turkcell T10'un tanıtıldığı basın toplantısında mobil interneti lüks değil ihtiyaç kategorisinde değerlendirdiklerine dikkat çekti. Sevilengül, "Akıllı telefonlar bugün bilgiye erişimde fırsat eşitliği adına paha biçilmez bir rol oynuyor. Biz, mobiliteyle yaratılacak fırsat eşitliğini Türkiye için kendi sosyal sorumluluk alanımızda görüyor ve akıllı telefonda olan tüm özelliklere sahip Turkcell T10 ile çok önemli bir ihtiyaca cevap verdiğimizi düşünüyoruz. Turkcell T10'u lanse ederken bunu bir bayram coşkusuyla yansıtmayı ve "İnternetli Telefon Bayramı" sloganıyla çıkmayı uygun bulduk. Çünkü makul fiyatlı bir akıllı telefon sahibi olmak ve cepten internete girmek isteyen milyonlarca insana bayram havasını yaşatacak" dedi.

Dokunmatik ekranlı Turkcell T10'da kısayol tuşları ile her an her yerden Facebook gibi sosyal paylaşım ağlarına ulaşmak, e-postaları takip etmek mümkün. Turkcell T10, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle tüm Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve anlaşmalı zincir mağazalarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun