Donanim 22 EKİM 2008 / 11:38

Turkcell için küçük, bölge için büyük bir adım!

Çağrı merkezinin açıldığı 20 Ekim günü ne yazık ki Diyarbakır’daki birçok dükkan da zorlamalar nedeniyle kepenklerini kapatmak zorunda kalmıştı.

Çağrı merkezinin açıldığı 20 Ekim günü ne yazık ki Diyarbakır’daki birçok dükkan da zorlamalar nedeniyle kepenklerini kapatmak zorunda kalmıştı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dönemlerde yine hareketli günler geçiriyor. Terörün en büyük kaynağı ise işsizlik. Bu konuda bölgede yapılacak küçük bir yatırım bile büyük bir önem taşıyor. Avea’dan sonra Turkcell Global Bilgi de İstanbul dışındaki ikinci çağrı merkezini Diyarbakır’da açarak bu konuda büyük bir adım attı. Belki yapılan yatırım maddi olarak çok büyük bir meblağ içermiyor. 12 milyon dolarlık yatırım ile altı ay gibi kısa bir sürede kurulan çağrı merkezinde şu an için 255 kişi istihdam ediliyor. Bu sayının yılsonunda 400’e, gelecek yıl sonunda ise bine çıkarılması hedefleniyor. Çağrı merkezinin açıldığı 20 Ekim günü ne yazık ki Diyarbakır’daki birçok dükkan da zorlamalar nedeniyle kepenklerini kapatmak zorunda kalmıştı. Böyle bir ortam bile bu yatırım kararının hem ülke hem de bölge açısından ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Hatta önümüzdeki günlerde bazı bankaların da bu bölgede çağrı merkezi kuracakları dile getiriliyor. Umarız; çok büyük miktarlarda yatırım gerektirmeden, çok kısa sürede kurulabilecek ve binlerce kişiye istihdam sağlayacak bu tür yatırımların devamını görebiliriz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun