Donanim 28 ARALIK 2010 / 10:15

Türk haklayıcılar Rum kesimi şirketlerine saldırdı

Pınar Karşıyaka'nın maruz kaldığı olaylara karşılık siber saldırı düzenlendiği açıklandı.

Pınar Karşıyaka'nın maruz kaldığı olaylara karşılık siber saldırı düzenlendiği açıklandı.


Rum polisinin söylediğine göre, Türk bilgisayar haklayıcıları 20 civarında Güney Kıbrıs şirketinin web sitesine saldırı düzenledi. Saldırıların Pınar Karşıyaka basketbol takımının Rum kesiminde saldırıya uğrayarak mahsur kalmasının ardından gerçekleştirildiği belirtildi.

Saldırıların gerçekleştiği bazı web sitelerinde Pınar Karşıyaka'nın ambleminin, Türk bayraklarının ve "No Terrorism in Sport" (Spor'da Terör İstemiyoruz) sözlerinin yerleştirildiği görüldü.

21 Kasım'da APOEL ve Pınar Karşıyaka basketbol maçından sonra gerçekleşen olaylarda 500 kadar APOEL taraftarı taşlarla Pınar Karşıyaka oyuncularına saldırmıştı. Konuyla ilgili araştırmalar televizyon görüntülerine de dayanılarak sürdürülürken şu ana kadar sadece 15 yaşlarında 3 kişi tutuklandı.

FIBA olaylar sonucunda APOEL'e 40 bin avro ceza verirken sonraki Avrupa maçlarında seyircisiz oynama cezası verdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun