Donanim 29 EYLÜL 2008 / 09:18

Türk bankacılığına ödeme teknolojisi ödülü

Bonus Trink ödeme teknolojisi, Avrupa'nın en iyi “En İyi Ödeme Teknolojisi Kullanımı” ödülünü aldı.

Bonus Trink ödeme teknolojisi, Avrupa'nın en iyi “En İyi Ödeme Teknolojisi Kullanımı” ödülünü aldı.


Garanti Bankası’nın Bonus Trink ödeme teknolojisi, Master Card tarafından Malta’da gerçekleştirilen “Ortak Markalı Kartlar Konferansı” kapsamında, “En İyi Ödeme Teknolojisi Kullanımı” ödülüne layık görüldü. Değerlendirmede 51 ülkenin kredi kartları incelemeye alındı ve Bonus Trink Card, “En İyi Ortak Markalı Kart Ödülü” kategorisinde birinciliği elde etti. PayPass altyapısına sahip temassız ödeme sistemi, Avrupa’da ilk kez 2006 yılında Garanti Ödeme Sistemleri tarafından kullanıma sunulmuştu.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin “Garanti Ödeme Sistemleri olarak naktin olduğu her yere girmek, kredi kartı geçmeyen her yeri ödeme sistemleri ağına dahil etmek için çalışıyoruz. Düşük meblağlı ödemeler ise pazarı büyütmek adına son derece önemli bir noktada yer alıyor. 2006 yılında Bonus Trink'le Avrupa'da ilk kez hizmete sunduğumuz temassız ödeme sistemlerinde bugüne kadar çok önemli çalışmalara imza attık. İçinde belediye otobüsleri, taksi, dolmuş ve teknelerin yer aldığı ulaşım araçları, gazete bayileri, içecek otomatları ve otoparklar Bonus Trink ile ödeme sistemleri ağına dahil ettiğimiz yerlerin başında geliyor. Birçoğu Avrupa'da ilk olan çalışmalarımız ile aldığımız uluslararası ödüller ise temassız ödemede dünya çapındaki başarımızın birer kanıtı ve çok büyük gurur kaynağı" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun