Donanim 22 EKİM 2008 / 07:19

Trend Micro’lar şimdi daha akıllı

Trend Micro’nun tüketici güvenliği paketlerinin 2009 sürümleri daha hafif bellek yükü, daha hızlı kurulum ve daha etkili koruma sunuyorlar.

Trend Micro’nun tüketici güvenliği paketlerinin 2009 sürümleri daha hafif bellek yükü, daha hızlı kurulum ve daha etkili koruma sunuyorlar.


Trend Micro tüketici güvenliği paketleri iki tipte sunuluyor: Trend Micro Internet Security ve Trend Micro Internet Security Pro. Trend Micro Internet Security Pro, performans, ev dışında dizüstü bilgisayar kullanımı, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş gibi durumlar için en uygun hale getirilmiş ek özellikler sunuyor. Bu ürünlerin çalışmasını sağlayan Trend Micro Smart Protection Network, bir “cloud-client” güvenlik olarak  web ile e-posta tehdit verileri arasında ilişki kuruyor. Bunun için, tehditleri internetteki tehdit veritabanlarıyla karşılaştıran teknolojilerinden yararlanıyor. Gelişmiş Ev Ağı Güvenlik Yönetimi işlevi, kullanıcılara, grafiksel bir ev ağı haritasıyla, ev ağlarındaki diğer bilgisayarları görme ve uzaktan yönetme, ayrıca kablosuz ağ işgalcilerini önleme imkânı veriyor. Gelişmiş ebeveyn kontrolleri sayesinde, anne babalar, ilgili aile üyesine bağlı olarak daha iyi kontrol uyarlaması yapabiliyorlar. Güvenlik Etkinlikleri Konsolu müşterilere, kullanımı kolay tablo ve çizelgeler yardımıyla bilgisayarlarındaki güvenlik faaliyetlerinin tamamına yönelik kapsamlı ve uyarlanabilir bir anlık görüntü sunuyor. Çabuk Tarama özelliği, tehditleri saklanma olasılıkları en yüksek olan yerlerde arıyor ve bunu tam taramaya göre çok daha kısa bir sürede yapıyor. Trend Micro korumasını akıllı telefonlarına da aktarmak isteyenler için, Trend Micro Internet Security Pro, virüslere, istenmeyen SMS mesajlarına, kötücül yazılımlara, veri hırsızlığına ve hizmet kesintilerine karşı mobil güvenlik sunuyor.