Donanim 02 NİSAN 2012 / 13:49

TP-LINK'ten kredi kartı büyüklüğünde router

TP-LINK  evde ya da seyahatte video akışı, online oyunlar ve internet görüşmeleri gibi uygulamaları kullanmak isteyen kullanıcılara 150 Mbps’e kadar kablosuz veri aktarım hızı sunan kredi kartı büyüklüğünde Nano Router cihaz üretti.Tablet PC, akıllı telefonlar, oyun konsolları ve diğer mobil cihazların tek başlarına veya yaratılan kablosuz erişim alanında topluca kullanacakları, 150 Mbps’ye varan hızda kablosuz iletim sağlayan TL-WR702N Router, kablolu bağlantı noktalarını kablosuz ağ alanına çevirdiği gibi, düşük enerji kullanmasıyla birlikte bilgisayarlardan güç transferi yaparak çalışabiliyor ve farklı internet bağlantı tiplerini kullanmak isteyenlere de gelişmiş çözümler sunuyor.

"AP, Router, Client, Bridge ve Repeater" olmak üzere kullanıcılara 5 farklı çalışma modu sunan cihaz, Micro USB güç adaptörü ile ya da bilgisayardaki USB portu üzerinden güç alarak çalışabiliyor. Cihaz çok düşük enerji kullanımına sahip olduğu için bağlı bulunduğu bilgisayarın pilini bitirme riski bulunmuyor.

Konuyla ilgili konuşan TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 150 Mbps’e kadar kablosuz veri aktarım hızı sunan, esnek güç kaynağı ve her ortama uygun bağlantı özelliğiyle dikkat çeken yeni cihazlarını Türk kullanıcısının beğenisine sunduklarını ifade etti.

Kablosuz ağları güvenli şekilde koruyan WPA-PSK/WPA2-PSK şifreleme yöntemlerini destekleyen TL-WR702N, aynı zamanda önşifreleme özelliği ile varsayılan kablosuz SSID ve şifreleme sunarak kablosuz ağınızın daima güvenli olmasını sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun