Donanim 03 ŞUBAT 2010 / 10:13

Toyota'nın hızlı gidişi Wozniak'ı da vurdu

Toyota'nın sorunlu arabalarından biri de meğer Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'taymış.

Toyota'nın sorunlu arabalarından biri de meğer Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'taymış.


Toyota'nın geçtiğimiz günlerde gaz pedalı arızasından dolayı geri çağırdığı arabalardan birinin de Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'a ait olduğu ortaya çıktı. Toyota'nın geri çağırdığı 5 milyon 350 bin araç arasında 2004-2010 model arası Prius'lar da bulunuyor. Arıza, aracın durup dururken istem dışı bir şekilde hızlanmasıyla kendini belli ediyor.

İşte bu Prius'lardan biri de meğer Steve Wozniak'a aitmiş ve Wozniak bu istem dışı hızlanma problemlerine birkaç kez denk gelmiş. İşin ilginç tarafı, Wozniak'ın sahip olduğu araç geri çağrılma listesinde değil. Wozniak, bu nedenle incelemenin daha da genişletilmesi gerektiğinde ısrarlı.

Hazır konusu açılmışken, eğer sizin de Toyota marka aracınız varsa en yakın servise uğrayıp geri çağrılma listesinde olup olmadığını öğrenmenizde fayda var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun