Donanim 01 ARALIK 2011 / 11:17

Toshiba yonga üretimini azaltıyor

Japonya’nın teknoloji devlerinden Toshiba, yonga ihtiyacının azalması nedeniyle tesislerinin yarısını kapatmaya hazırlanıyor.Küresel ekonomi ve piyasadaki değişimler, şirketleri, operasyonlarını daha etkin bir hale getirmeye zorluyor. Bu nedenle birçok şirket istihdamı azaltıp bazı üretimleri sınırlamak yoluna gidebiliyor. Toshiba da bugüne kadar 6 tesisinde gerçekleştirdiği yonga üretimini 3 tesise indirme kararı aldı.

Avrupa ve ABD’deki TV talebinin azalmasını neden olarak gösteren Toshiba, önümüzdeki yıl Nisan ayından başlayarak 3 tesisi kademeli olarak kapatacak. Bunun Toshiba’nın maliyetlerini azaltması bekleniyor. Tabii tesislerin kapatılmasının tek nedeni talebin azalması değil, Yen’in fiyatı yüzünden deniz aşırı ticarette dezavantaj yaratması da ek bir neden olarak gösteriliyor.

(Ed: Ekonomik şartlar ve piyasa durumu nedeniyle tesis kapatan tek şirket Toshiba değil. Yıllık satışlarıyla dünyanın önde gelen otomobil ütreticilerinden Toyota bile yonga üretim tesislerinden bazılarını kapatma kararı alıyor.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun