Donanim 24 ŞUBAT 2011 / 10:40

Toshiba, Intel 6 serisi yonga bulunan modelleri geri çağırıyor

Toshiba Bilgisayar Sistemleri, Intel 6 Serisi çiplerde Intel tarafından tespit edilen tasarım hatası hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre, söz konusu hata Toshiba dizüstü bilgisayarın 2 modelini etkiledi ve geri çağrıldı. Etkilenen modeller ve iletişim olanakları haberimizde.

Toshiba hatadan etkilenen dizüstü bilgisayarların Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki sevkiyatını ve satışını durdurdu. Ayrıca Toshiba, Intel 6 Serisi yonga bulunan cihazları 9 Ocak 2011 tarihinden sonra satın alınan Satellite A665-166 ve Satellite A665-168 modellerden birine sahip olanların, iade işlemleri için ürünlerini satın aldıkları satış noktasına geri götürmeleri isteniyor.Etkilenen cihazların model numaraları ve bulundukları bölgedeki müşteri servislerinin telefon numaraları gibi detaylı bilgiler için http://compse.stage.toshiba-europe.com/innovation/tr/generic/Intel-chipset-design-issue/ adresinde bulunan destek sitesi ziyaret edilebilir.Doğrudan Türkiye’den iletişim kurulabilecek müşteri servisi numarası: 0 212 340 60 80Cihazınızda hangi çipin bulunduğunu nasıl tespit edebilirsiniz?Kullanıcılar cihazlarında Intel 6 Serisi yonga bulunup bulunmadığını kolayca tespit edebilirler. Yönetici (admin) olarak oturum açtıkları laptoplarının Aygıt Yöneticisi/Device Manager bölümüne girdikten sonra, bilgisayar ikonuna tıklayarak Donanım/Hardware kısmına ulaşmalılar. Eğer burada Intel 6 Serisi listelenmişse bilgisayar etkilenmiş olabilir.Alternatif olarak, Windows 7’deki Başlat tuşuna tıklayarak, Programları ve Dosyaları Ara bölümüne devmgmt.msc yazarak Aygıt Yöneticisi’ni açıp; sekmeleri Sistem Cihazları/ System Devices bölümüne kadar açarak ve listede Intel 6 Serisi’nin bulunup bulunmadığına bakılabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun