Donanim 15 TEMMUZ 2010 / 14:12

Toshiba 25. yılını sanatla kutladı

25. yılını üç yeni ürünle kutlayan Toshiba, sanatla teknolojiyi bir araya getirdi.

25. yılını üç yeni ürünle kutlayan Toshiba, sanatla teknolojiyi bir araya getirdi.


Toshiba dizüstü bilgisayar üretimine başlamasının 25. Yılını 15 Temmuz tarihinde düzenlediği Toshiba Başyapıtlar Sergisi ile kutladı. Toshiba ürünlerini birer sanat eseri olarak tanımlarken, sergilediği ürünlerini kübik eserler ve dışavurumcu tablolarla destekledi. Gerçek ressamlar tarafından Toshiba ürünlerinin resmedildiği tablolarda, Toshiba tasarımları farklı perspektiflerle ön plana çıkarıldı. Sanat ve teknolojiyi böylece bir araya getirmiş olan Toshiba, yeni dizüstü bilgisayarlarını, android-tabanlı mobil internet cihazı ve çift ekranlı Windows cihazını tanıttı.

Çift ekranlı Libretto W100 isimli yeni dizüstü bilgisayarı, su geçirmez Camileo BW10 kamerası, Store.E Art harici diski, Satellite A665 isimli 3D dizüstü bilgisayarı, Portage R700 ve 8 saat pil ömrü sunan AC100 dizüstü bilgisayarı Toshiba’nın sergide tanıtılan ürünlerden bazılarıydı.

Taşınabilir bilgisayar piyasasında yaşanan ciddi rekabetten dolayı 3D dizüstü bilgisayarı Satellite A665 ve Portage R700 modelleri ile tanışacak ilk ülkenin Türkiye olduğu açıklandı. Sergide açıklama yapan Toshiba Avrupa EEMEA (Bağımsız Devletler Topluluğu, Baltık Devletleri, Ortadoğu, Afrika ve Türkiye) Genel Müdürü Sandor Van der Ham, “Toshiba’nın mühendisleri 25 yıldır kullanıcıların beklentilerine göre tasarlanan taşınabilir bilgisayarlardaki deneyimlerini başarıyla kullandılar. Toshiba 1985 yılından bu yana 90 milyondan fazla taşınabilir bilgisayar sattı. Bu sayıyı bu yıl içinde 100 milyonun üzerine çıkarmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun