Donanim 21 TEMMUZ 2010 / 14:59

Tetris fanatiklerine müjde

Tetris Party Deluxe, 3 Eylül’den itibaren Nintendo DS ve Wii sürümleriyle raflardaki yerini alıyor.

Tetris Party Deluxe, 3 Eylül’den itibaren Nintendo DS ve Wii sürümleriyle raflardaki yerini alıyor.


Tetris Party Deluxe, oyun severleri klasik Tetris oyun modlarının yanı sıra birçok geliştirilmiş yeni oyun moduyla karşılıyor. Kendi bulmacalarınızı yaratabildiğiniz Tetris’te oyunun sunduğu “Oyun İçi İstatistikleri” ile ilerlemenizi takip edebilecek ve 130’dan fazla başarı ödülünü de toplayabileceksiniz.

Tetris Party Deluxe’u Wii’de Mii karakterlerinizle oynarken isterseniz Wii kumandasının özelliklerinden faydalanarak yeni oynama veya Classic Controller ile nostaljik oynama stillerini de keşfedebilirsiniz. Daha fazla eğlence arayan Tetris tutkunları, “Wii Denge Tahtası”nı veya “Wii Wheel”ı da oyunda kullanabilirler. Geliştirilmiş çoklu oyuncu modları sayesinde tek konsol üzerinden 4 kişiye kadar ayrıca Nintendo Wi-Fi internet bağlantısı üzerinden 6 kişiye kadar Tetris keyfini yaşamak mümkün.

Oyunu Nintendo DS el konsollarında oynayacakları da yeni özellikler bekliyor. 8 farklı çoklu oyuncu modu ile diğer oyuncularla yerel olarak Tetris’i oynamanız mümkün. Ayrıca oyuncular, Nintendo Wi-Fi bağlantısı ile “Dünya Savaşları”na bağlanabiliyorlar. 4 kişinin karşılıklı en iyi Tetris oyuncusu olmak için kapıştığı “Dünya Savaşı” modunu internete bağlanarak da oynayabilirsiniz. Buna ek olarak “Arkadaş Savaşı Lobisi”nde Nintendo DS’in dahili mikrofonunu kullanarak sohbet etmek mümkün.