Donanim 11 EYLÜL 2009 / 10:24

Televizyonlar artık daha az enerji harcayacak

Energy Star televizyonlar için yeni teknik özellikler sunuyor ve bu teknik özellikler büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

Energy Star televizyonlar için yeni teknik özellikler sunuyor ve bu teknik özellikler büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.


Energy Star televizyonlar için Mayıs 2010 ve 2012'den itibaren yürürlüğe girecek olan yeni 4.0 ve 5.0 versiyonlu teknik özellikler sunuyor. Bu standartların uygulanması ise elektrik tüketiminde yüzde 40'tan yüzde 60'a kadar tasarruf sağlayacak. Bu özellikler aslında ilk bakışta çok fazla anlam ifade etmese de, 50 milyardan fazla kilovat enerjinin sadece televizyonlar için kullanıldığı dikkate alınırsa, bu değişimler küresel olarak sera emisyonunu büyük ölçüde azaltması açısından hayati önem taşıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun