Donanim 23 MAYIS 2011 / 11:37

"Televizyoncular 3 boyutlu yayın yapmak istemiyor!"

3 boyutlu televizyonlara bir darbe de Ovum adlı teknoloji analizi şirketi tarafından geldi. Teknoloji araştırma şirketi Ovum, dünya genelindeki 3 boyutlu yayınlara dair raporunda yayıncıların 3 boyutlu teknolojinin mevcut durumundan ve yaygınlığından pek de memnun olmadığını ve yayıncıların yarısından fazlasının 3 boyutlu yayınları öncelikli iş planı içinde değerlendirmediğini dile getirdi. Bu konuda Asya-Pasifik bölgesindeki yayıncılar, Kuzey Amerika-Avrupa bölgesindeki yayıncılara kıyasla daha umutlu, ama genel görünüm yine  de olumsuzu işaret ediyor.

Ovum analisti Tim Renowden, bunun sebeplerinden birini 3 boyutlu yayıncılık konusunda henüz herhangi bir standardın oturmamış olmasına bağlıyor. Avustralya'da bu yayınlar spor müsabakaları gibi özel içeriklerle kısıtlı kalırken, Japonya'da 3 boyutlu içerik daha çok ücretli üyelik ve izle-öde tarzı yayınlara yöneliyor.

Ovum'un konuya dair yayınladığı basın bülteninin orjinalini bu adreste bulabilirsiniz.
ETİKETLER : 3dtv
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun