Donanim 14 EYLÜL 2010 / 11:08

Televizyon kavramı değişecek

İnternet bağlantılı set üstü kutu Boxee Box için önsipariş alımına başlandı.

İnternet bağlantılı set üstü kutu Boxee Box için önsipariş alımına başlandı.


Boxee ve D-Link şirketlerinin geçtiğimiz yıl tanıtımını yaptığı set üstü kutuların ön siparişi Amazon'dan verilmeye başlandı. Set üstü kutu internet içeriğini doğrudan televizyona taşımamıza yardımcı olacak.

Geçen yıl yapılan tanıtımda NVIDIA'nın ARM tabanlı Tegra 2 işlemcisi kullanılmıştı. Ancak yapılan açıklamaya göre, Boxee'lerde Intel'in ‘Sodaville' olarak da bilinen Atom CE4100 işlemcisinin kullanılması kararlaştırıldı. Atom işlemci Google TV'lerde de yer alacak.

199 dolardan satılacak cihaz tam HD ve1080p görüntüyü 5.1 ses sistemiyle kullanmaya imkan verecek.

Amazon'da sadece ABD ve Kanada için satışa sunulan cihazın uluslararası satışına Kasım ayında başlanacak. Ancak uluslararası satışın yapılacağı ülkeler arasında birçok Avrupa ülkesi bulunurken Türkiye'nin ismi bulunmuyor.

Ayrıntılı bilgilere http://blog.boxee.tv/2010/09/13/pre-order-a-boxee-box-now-australia-europe-were-coming-and-intel-goes-inside/ adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun