Donanim 17 EKİM 2008 / 11:28

Teknolojiye kadın eli değiyor

Intel Kadın ve Bilişim Platformu Buluşma Günü’nün dördüncüsü 22 Ekim’de, “Kadın ve Teknoloji Gelecek için El Ele” teması ile gerçekleştirilecek.

Intel Kadın ve Bilişim Platformu Buluşma Günü’nün dördüncüsü 22 Ekim’de, “Kadın ve Teknoloji Gelecek için El Ele” teması ile gerçekleştirilecek.


Intel, Türkiye Bilişim Vakfı ve Akşam Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen Kadın ve Bilişim Platformu Buluşma Günü 22 Ekim Çarşamba günü İstanbul, Dedeman Otel’de gerçekleştirilecek. Saat 14.00’te başlayacak ücretsiz etkinlikte her gelir ve yaş grubundan kadın panellere katılacak, konusunda uzman konuşmacıları dinleyerek teknolojiye dair tecrübe ve sorularını paylaşma fırsatı bulacak. Platform aynı zamanda bilgisayar ve internet aracılığıyla kadınların yarattığı başarı öykülerine sahne olacak. 2005’ten beri “Kadın ve Bilişim Günü” olarak organize edilen etkinlik bu yıldan itibaren “Kadın ve Bilişim Platformu Buluşma Günü” olarak devam edecek.


 


“Güvenli Bir Gelecek için Teknoloji ile El Ele” paneline katılacak olan Derya Baykal, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Akşam Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Ayşe Mehveş Evin ve Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz, kadınlarımıza başarıya bilgi sayesinde ulaşmanın önemini ve teknolojinin günümüzde bir zorunluluktan öteye bir fırsata dönüştüğünü anlatacak. www.kadineliyle.com’un kurucusu Sezer Aksoy, “Teknoloji Sayesinde Sosyalleşme” başlıklı sunumuyla kadınlarımıza iş yaşamında kazandığı deneyimleri paylaşacak. Etkinliğe katılanlar Intel’den sürpriz hediyeler kazanma şansına da sahip olacak.


 


Buluşma Günü çerçevesinde kadınlara birer saatlik temel bilgisayar eğitimi de verilecek. Teknoloji sayesinde başarıya ulaşan iş kadınlarının deneyimlerini dinleyen kadınlara Habitat İçin Gençlik Derneği de eğitim verecek. Eğitim sonrasında da katılımcılara ECDL Katılım Sertifikası da verilecek. Ayrıca katılımcılardan 5 kişi Probil iştiraki ENOCTA’dan bilgisayarla uzaktan eğitim paketi kazanacak.


 


Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz konuyla ilgili olarak “Intel olarak, bilgi toplumu olma vizyonumuzda samimiyiz. Öncelikle toplumun teknolojiye ve bilişime en uzak kesimini oluşturan kadınlarımızı bilgisayar ve internet’le tanıştırmaya çalışıyoruz. Kadınlarımızın bilgisayar ve internet kullanma konusunda karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmak temel önceliklerimizden biri” dedi.


 

www.kadinvebilisim.com
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun