Donanim 03 KASIM 2008 / 12:35

Teknoloji ve sanatın yaratıcı buluşması

City’s Nişantaşı’nda önümüzdeki günlerde izleyenlerde ‘Şaşkınlık’ yaratacak bir etkileşimli video yerleştirmesi düzenlenecek.

City’s Nişantaşı’nda önümüzdeki günlerde izleyenlerde ‘Şaşkınlık’ yaratacak bir etkileşimli video yerleştirmesi düzenlenecek.


İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı’nın ev sahipliğinde, 12-16 Kasım 2008 tarihleri arasında City’s Nişantaşı alışveriş merkezinde sergilenecek olan “AVATARIUM – Bir Tüketici Paradoksu” isimli yapıt, çalışmalarında bilişim teknolojilerini yoğun biçimde kullanan tanınmış İngiliz sanatçı ve akademisyen Paul Sermon’a ait. Sanatçının gerçek ve sanal dünyadaki tüketim tutkusunu tüm dünyayı saran ekonomik kriz bağlamında ele aldığı etkileşimli video yerleştirmesi, dünyada ilk defa İstanbul’da sergilenerek, izleyicisiyle buluşacak. Böylece City’s Nişantaşı ziyaretçileri, kendileriyle birlikte alışveriş merkezinin koridorlarını arşınlayan “Second Life” dünyasının avatar’larıyla tanışacaklar.


 


AVATARIUM, 12-16 Kasım 2008 tarihleri süresince, saat 11.00-19.00 saatleri arasında herkesin ziyaretine ve katılımına açık olacak. Ayrıca uygulama, eş zamanlı olarak bütün dünyadaki Second Life üyeleri tarafından da internet üzerinden takip edilebilecek.


 


www.istanbuldigital.org

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun