Donanim 03 KASIM 2008 / 12:35

Teknoloji ve sanatın yaratıcı buluşması

City’s Nişantaşı’nda önümüzdeki günlerde izleyenlerde ‘Şaşkınlık’ yaratacak bir etkileşimli video yerleştirmesi düzenlenecek.

City’s Nişantaşı’nda önümüzdeki günlerde izleyenlerde ‘Şaşkınlık’ yaratacak bir etkileşimli video yerleştirmesi düzenlenecek.


İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı’nın ev sahipliğinde, 12-16 Kasım 2008 tarihleri arasında City’s Nişantaşı alışveriş merkezinde sergilenecek olan “AVATARIUM – Bir Tüketici Paradoksu” isimli yapıt, çalışmalarında bilişim teknolojilerini yoğun biçimde kullanan tanınmış İngiliz sanatçı ve akademisyen Paul Sermon’a ait. Sanatçının gerçek ve sanal dünyadaki tüketim tutkusunu tüm dünyayı saran ekonomik kriz bağlamında ele aldığı etkileşimli video yerleştirmesi, dünyada ilk defa İstanbul’da sergilenerek, izleyicisiyle buluşacak. Böylece City’s Nişantaşı ziyaretçileri, kendileriyle birlikte alışveriş merkezinin koridorlarını arşınlayan “Second Life” dünyasının avatar’larıyla tanışacaklar.


 


AVATARIUM, 12-16 Kasım 2008 tarihleri süresince, saat 11.00-19.00 saatleri arasında herkesin ziyaretine ve katılımına açık olacak. Ayrıca uygulama, eş zamanlı olarak bütün dünyadaki Second Life üyeleri tarafından da internet üzerinden takip edilebilecek.


 


www.istanbuldigital.org