Donanim 23 AĞUSTOS 2010 / 06:15

Tek ödemeyle hem basılı hem de dijital dergi

People'ı satın alanlar, ek ücret ödemeden dergiye iPad üzerinde de sahip olabiliyor.

People'ı satın alanlar, ek ücret ödemeden dergiye iPad üzerinde de sahip olabiliyor.


İçerik üreticilerinin internet üzerinden istediklerini sağlayamamaları yeni arayışlara yönlendiriyor. The Times gazetesi internet üzerinden içeriğini parayla yaparak internet yayıncılığını farklı bir boyuta taşımıştı.

Bu sefer bünyesinde Sports Illustrated, Fortune gibi dergileri bulunduran Time, People dergisinin basılı yayınını satın alanlara sayısal ortamda da giriş şifresi verecek. Bu sayede dergiye tek ücret ile hem basılı hem de sayısal ortamda sahip olunabiliyor.

Bu sayede kullanıcıların istediği platformda dergiye sahip olması hedefleniyor. Yeni sistemle kullanıcıların dergiye internetten bedava erişimi ortadan kalkacak. Böylece okuyucular ve yayıncılar için farklı bir model daha oluşturulmuş oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun